vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Split i oval

Ići dole 
+9
Dika
becavw
Doktor
Ivan V
vlajko05
dechkotzar
KdF
GibaniTZa
Tomas Volk
13 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Split i oval   Split i oval Icon_minitimePon 4 Jun - 12:01

Nekada davno sam gnjavio pionirsku ekipu ljudi na TGB-u u vezi split i oval buba.Pre desetak godina sam bio sam ili jedan od retkih koga ti modeli zanimaju a sad zahvaljujuci internetu,skupovima i svemu ostalom nas ima puno vise.
Eto rubrika u vezi sa ovim postoji pa da to iskoristim.Drago bi mi bilo da podelimo i razmenimo informacije ukoliko ih imate u vezi sa ovim modelima.
Takodje ako nekom zatreba pomoc,stojim na raspolaganju.
Ljubitelj sam i vlasnik trenutno restauriranog oval ragtopa novembar 1956,imam limarijski skoro odradjenog standard splita iz januara 1952 a imam i novembar 1949 standard split (ceka restauraciju).Znam prilike u Srbiji sto se ovoga tice ali kako covek nikada nezna sve prepustam vama da napisete koju rec.Gde je vidjena olupina,delovi,price bivsih vlasnika....Licno smatram da su to price veoma zanimljive a mogao bih danima da ih slusam.Eto,znam da nas ima jos koji razmisljamo ovako.
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Split i oval Icon_minitimePon 4 Jun - 12:03

Nego Tomo, šta bre ti radiš sa tolikim automobilima? Gde nalaziš delove za restauracije?
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Srbija   Split i oval Icon_minitimePon 4 Jun - 12:14

Neverovatno je sta sve moze da se pronadje u Srbiji od auta i delova za iste.Godinama to jurim,trazim i nalazim.Veoma je izvodjivo naci to po tavanima i podrumima i obicno se desava da ti delovi vise nikome ne trebaju i ne sluze unazad 20 ili 30 godina.Primer.pre cete naci sve delove instalacije na 6 volti na gomili nego ovo sto sada ljude muci.Dobro je da sada postoji grupa ljudi koj aje aktivna u trazenju i onda kolegijalno se pomazemo i razmenjujemo info i delove.Tako jedino i moze da se napravi jedan krs.
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Split i oval Icon_minitimePon 4 Jun - 12:17

A šta će ti toliki ovali i splitovi? Ja imam dve mučenice i ne znam šta ću sa njima od muke i problema...
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Kako sta ce mi   Split i oval Icon_minitimePon 4 Jun - 12:34

E pa ljubitelj sam.Neke od njih napravim i prodam ,uzmem novac i onda mogu svaki naredni da jos bolje uradim.Vise para vise muzike.Nekad sam zamisljao da kupim sve sto vidim i onda cuvam jer ih volim.To nikuda ne vodi.
Ovako i drugi dodju do dobrog starog auta pored mene a i meni vise love za ono sto planiram da ostavim za sebe.
Ima jedan problem.Bojim se da ih na kraju sve ne rasprodam,da pojedu jedan drugoga.
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Split i oval Icon_minitimePon 4 Jun - 12:41

Pa kako uspeš da zaradiš, ako nije tajna? Ja sam kalirao na obe Bube...I to strašno...Možeš li tu tajnu da podeliš sa nama, jer ih i ja mnogo volim (mada ja više volem ove kasnije 1302 i 1303), i voleo bih da ih skupljam, tako kao ti, samo se plašim da ne završim bez jednog bubrega i zenice...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Split i oval Icon_minitimePon 4 Jun - 13:06

Jedno tehnicko pitanje. Kakav je bio kvalitet materijala uopste (narocito legure od koje su lili kucista motora) kod tih najstarijih modela u odnosu na kasnije modele (70-ih godina na primer) ?

Da li se i kod 25KS i 30KS motora desavalo da je potrebno trnovanje kucista motora?

Od kog materijala su pravljena kucista motora neposredno posle rata (40-ih godina)?

Kakvi su bili oni stari nesinhronzovani menjaci po trajnosti u odnosu na ove kasnije (tunelske)?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Ko to tamo peva   Split i oval Icon_minitimePon 4 Jun - 14:26

Znas onu scenu kad u Ko to tamo peva Drganu Nikolicu kazu cigani,ne s se ti od pevanja leba najest?
E to mu je ovo sto rece da volis 1302 i 1303.Ja sam isto do pre 7-8 godina kapirao buba je buba.Jaca brza bolja modernija.Ustvari malo je ovih starijih i tu je kljuc.Znaci ni sve bube nisu iste.Onda sam od totalnih krseva koje drugi ni ne registruju pravio aute.Kad vidis da ih vise nema u zivotu onda su dobri i ovi moji.Eto,jedno je voleti a drugo razmisljati i o novcu i o ljubavi prema bubi i busu.Moze i tvoja varijanta da funkcionise ali treba dubok dzep.Krs kakav napravis sa ulaganjem ako je pravi moze dobro da kosta sredjena u normalnu mladju bubu mozes da nabijes i 15 ooo EUR.roblem je da one toliko ne vredi kakva god da je jer ih ima relativno puno u ponudi.
2 KDF
Blokovi za 25 i 30 konja su od druge legure ne kao ovi kasnije.Primetio sam da je kavlitet postojao i na mladjima do mozda 67 bez obzira na kubikazu.kasnije je to padalo.Trnovanje na 25 i 30 konja dolazi u obzir ali samo 0.50 preko standardnog otvora od 60 mm.Problem je naci lezece sa tih 0.50.Muka je pogoditi i specijalu radilice jer gde je bila 1965 kad je to ugaseno.Kakve god lezece da nadjes kasnije juris neku radilicu koja bi izasla da se to slozi.To vam moze opisati becavw koji je po Nemackoj nedavno jurio sve novo za 30 KS.
Trnovanje samo 0,5 mm iz razloga sto su brezoni kojima se steze blok u pravcu aksijalnog lezaja jako blizu pa ima mesta samo za tih 0,5,
Istina je da se nadje po koji nerazbijeni blok na aksijalnom a to je moguce zbog bolje legure.Trpeo je blok bolje udare a teoretski i taj klip 75 za 25 KS ili 77 za 30Ks manje razbija nego recimo 83 ili 85,5.Dugotrajniji su bili ali slabiji.Umesto da jos pojacaju blok sa povecanjem zapremine desilo se suprotno.Sto se menjaca tice krci prva brzina a ostalo normalno funkcionise.Vozio sam 1959 i ovu sad 1956.Imam i nesinhronizovani menjac na 49 ali on ceka.
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Split i oval Icon_minitimePon 4 Jun - 14:58

Tomas Volk ::
Znas onu scenu kad u Ko to tamo peva Drganu Nikolicu kazu cigani,ne s se ti od pevanja leba najest?
E to mu je ovo sto rece da volis 1302 i 1303.Ja sam isto do pre 7-8 godina kapirao buba je buba.Jaca brza bolja modernija.Ustvari malo je ovih starijih i tu je kljuc.Znaci ni sve bube nisu iste.Onda sam od totalnih krseva koje drugi ni ne registruju pravio aute.Kad vidis da ih vise nema u zivotu onda su dobri i ovi moji.Eto,jedno je voleti a drugo razmisljati i o novcu i o ljubavi prema bubi i busu.Moze i tvoja varijanta da funkcionise ali treba dubok dzep.Krs kakav napravis sa ulaganjem ako je pravi moze dobro da kosta sredjena u normalnu mladju bubu mozes da nabijes i 15 ooo EUR.roblem je da one toliko ne vredi kakva god da je jer ih ima relativno puno u ponudi.

Da, biće da je tako...Istina ni 1303ki nema nešto puno, ali mrka kapa je i pored toga za neku zaradu...Sećam se lika koji je puko u nju oko 3-4 kile evra a prodao je za oko 1700€...Mada, on je tu i glupavo ulagao novce...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Split i oval Icon_minitimePon 4 Jun - 15:05

Dobro, a sta je sa brojevima motora i sasija? Ili bolje da ne pitam...? Iskreno se nadam da ce i ovde uskoro broj motora prestati da postoji u saobracajnoj dozvoli, kao sto je to u mnogim zemljama.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Brojevi   Split i oval Icon_minitimePon 4 Jun - 16:24

Jos nisam video staru bubu a da ima muljane brojeve.One su uvek OK.
Kod kombija je Srbija prokleta zemlja sto se toga tice.Isao sam skoro kod prijatelja u Orasje kod Velike Plane.Ima on 7-8 komada T1.Trenutno radi prvog i to kamnioncic.Kupljen je na surcinskom aerodromu a ima brojeve u kabini umesto na sasiji.Imam i primer kaioncica T1 od mog prijatelja odavde iz Race.Kupio kamioncic od bivse drustvene firmr Vodogradnje Zajecar.Bilo je slika toga na TGB.Isto policijski brojevi u kabini.Nije cudo jer je ovde ranije bio organizovan kriminal.Zamisli fabrika mu da brojeve ovde ga dovezu i preprave.Cudo!!!
Kod motora je druga situacija.Uglavnom je sve OK a ako nije imas izbor da zivis sa tim sto si tako kupio ili da jednostavno kupis drugi.
Kod ovih starijih sam vidjao prekucavane ali i autenticne.Zadnjih 25 godina aze majstor Mirko na Kalemegdanu ih ne vidja na trnovanju.Sad ih mi nosimo i vracamo u zivot.Pitaj Becuvw zasto je komplet klipova za 30 konja 450 EUR a za 25 ide i do 1500.
Poz
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Split i oval Icon_minitimePon 4 Jun - 17:32

Pa pretpostavljam zato sto ih je sve manje i manje i postaju skupoceni old-tajmeri... Svi delovi su skuplji sto su stariji.

Pre nekoliko meseci sam slucajno bio na otpadu i naidjem tamo na citavu gomilu delova. Neke pumpe za benzin, karburatori, usisna grana, karike, klipnjace... I sad se kajem sto nisam uzeo tu pumpu, mislim da je bila od 25KS. Doduse svi ti delovi su bili baceni, rashodovani - polomljeni i neispravni. Ali pumpa bi bila lep ukras Sad
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Pumpa   Split i oval Icon_minitimePon 4 Jun - 17:35

Mogu da ti poklonim jednu,nije problem.Mislim na one sto se bocno srafe za 25 i 30 KS.
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Split i oval Icon_minitimePet 15 Jun - 18:01

delovi za 25 i 30 su 2-3 puta skuplji od delova za novije motore. Mislim da je to bezobrazluk, delovi dolaze iz istih fabrika. Mislim da sam zadnji put video da set cilindra za 1600 kostaju (recimo) 350E a za ove starije motore duplo.. a proizvodjac isti.. A polovni delovi su totalno odlepili. Malopre sam video dve stopaljke za split 300Evra.. Sto je mnogo-mnogo je!
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Stop lampe   Split i oval Icon_minitimeNed 5 Avg - 23:26

To Dusan
E pa stvar oko stop lampi stoji ovako.
Split do 1952 ( 1000 EUR nove original do 320 nove reprodukcija)
Ove druge mi je Beca juce gledao u CSP i kaze da su lose.Njih kupujem sigurno.
Polovne original su od 400 do 600 EUR kompletne.
Cviter i rani oval (53-55) tzv srce stop lampe
su polovne od 350 pa do 600 EUR zavisno od stanja
Oval (56-57 i model do 61) oko 150 EUR polovne i nove do 250 EUR.
Eto to je odprilike ono sto treba svakoj staroj bubi.
Vinkeri su od 300 EUR pa do 1000 EUR par.
Znam da su cene ovakve zadnjih 5-6 godina.
Ponudu sam dobio jos tada od nekog Gvida iz Belgije na 800 EUR za par polovnih ali perfektnih.
Nazad na vrh Ići dole
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Split i oval Icon_minitimeNed 5 Avg - 23:32

ma daj tje ucenjivanje , ne znam ali ja bi ih :[1]: pa u jarak
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
Ivan V
dr. VW
dr. VW
Ivan V


Broj poruka : 946
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.08.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Split i oval Icon_minitimeNed 5 Avg - 23:55

Ja sam moje stopaljke za 56-57 kupio u Jabuci za 80 Eur/par u savrsenom stanju. Ove sam uzeo dok ne nadjem "srce" po prihvatljivoj ceni.a Vinkere (semafore) sam kupio za 150 Eur , doduse izgleda da su za Split kabriolet ali nema veze.

poz.
Nazad na vrh Ići dole
http://photo.net/photos/luka1905
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Jarak   Split i oval Icon_minitimePon 6 Avg - 8:29

To Ivan
Pa i ja sam moje za oval stopaljke platio 100 EUR + novi okviri 30 + plovni nosaci.To je ta cena.Jednostavno ih nema i zato su skupe.
To Vlajko
Bacio bi ja te bube u jarak bez razmisljanja kad je investicija oko tih sitnica u pitanju.Jednostavno mi neda da to uradim krajnja vrednost tih kola.
Za 5-6 stavki za sivi 52 split mi treba 1300 EUR.Ostalo moze da se koristi od novijih modela.To nije nista u odnosu na bicu skroman 12 -15 000 .Cene su i vece ali da ne preterujem.
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Delovi za split   Split i oval Icon_minitimePon 8 Okt - 9:54

E pa evo napravio se pomak u nalazenju delova za moj januar 1952 standard split.Drugar Beca mi pazario u Nemackoj vinker salter,unutrasnje svetlo,split stop lampe,unutrasnji retrovizor.Poslacu slike od toga ako nekog zanima ,neka se javi.Beca je ucinio veliku stvar za mene a i dugo je trazio sve to .Prava muka je to pronaci jos je teze jer je standard verzija.
Jos da mi nabavi par branika i L bravu zadnje haube.Ostalo imam ili moze da se nabavi i ovde.Pa bice auto od tog splita Basketball Basketball Basketball
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Split i oval Icon_minitimePon 8 Okt - 13:44

hm, ta L brava je skupa..a bogami i branici...jesu li to oni branici sa kanalom na sredini?
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: L   Split i oval Icon_minitimePon 8 Okt - 15:50

Da to su ti branici.Na CSP su 230 EUR komad a Beca ih je nasao na izvoru kod coveka koji je otkupio originalan alat i koji ih jedini danas radi u svetu.
Cena minimalna 200 EUR po komadu.Imam srece da je standard pa se branik farba u boju karoserije.Da je hrom bilo bi grozno.Beci za split faltdah trebaju upravo hromirani i sa odbojnicima.Dobio je kako rece najpovoljniju cenu od 1200 EUR za par.
L bravu je uzeo za sebe a meni treba ili sa losim hromom ili nehromirana.
Sreca da se na mom autu i to farba.Kostace me ta sitnica oko 100 EUR.
Kad to nabavim onda sam siguran da cu imati split i sve ono sto ga karakterise od delova Basketball Basketball Basketball
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Split i oval Icon_minitimePon 8 Okt - 17:00

pa te branike pravi neki skandinavac, koji ni malo nije jeftin, mislim da se zove Wolf...pravi i sve zivo od limarije...

Te stvari treba cekati, kad tad naidju po povoljnoj ceni....doduse kvake bi mozda trebao da juris po americi. To je tamo mnogo jeftinije...

Sto se tice stopaljki, ja bih isto tako nabacio srca ali mi je mnogo da platim par stotina..iskreno cekam da se pojave repro....

A mozda bi nabacio i ona "jaja" svetla...bilo ih je samo 3 god u proizvodnji za americko trziste...
Nazad na vrh Ići dole
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Split i oval Icon_minitimePon 8 Okt - 18:38

2 Tomas Volk: drago mi je da napreduješ...kažeš, sreća da imaš standard model pa ti ne trebaju kromirani dijelovi... Razz

2 dechkotzar: www.wolfparts.com je web i fiirma od skandinavca kojeg spominješ...
Uglavnom, za njega čujem samo pohvale, jer tip izgleda dobro radi, barem sudeći po pozitivnim komentarima na stranim forumima... Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
becavw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
becavw


Broj poruka : 585
Godina : 47
Lokacija : Lugano
Datum upisa : 03.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Split i oval Icon_minitimePon 8 Okt - 19:08

Svaki deo koji se danas rucno pravi za stare VW-e, mora da se posle zavrsetka proba na autu. Jednostavno svaki deo je poseban, deo za sebe. Wolf pravi dobre delove ali je mana da ih ne proba sve...
Usput jedini covek na svetu koji pravi stare branike za split je covek iz Nemacke, Muenstera. Ko god ima split i treba mu rado cu mu pomoci da dodje do istog...
Wolf nije uspeo da se dogovori sa Nemcem da se menjaju za robu, branici za ostalo sto Wolf pravi, bili su u pregovorima pre 3 nedelje...
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Delovi   Split i oval Icon_minitimePon 8 Okt - 19:30

To Doc
Hvala ponovo,podrska mi znaci
To Dusan
Ajde da probamo da ispravljamo redom.Danas imam volju za pisanjem pa oko stop lampi ide ovako.
Tebi je oval 57,znaci da ti trebaju stop lampe bas kao sto su na mom ovalu.Mikica rece da ih je nabavio kod nekog cice.Srce stop lampe su isle na sve cvitere od oktobra 52 pa do marta 55,znaci one ti ne trebaju za auto.Nedavno sam kod Milenka Cvorkova kupio jednu takvu perfektnu a nosace i drugu mi je uzeo Beca preko isto jako povoljno.Par sa svim tim sam dobio za 180 EUR.Obicno idu od 350 do 500.
Ove prve koje ti je Mikica nabavio ti verovatno pasuju a cena od 100 do 250 EUR.Isle su na sve modele od aprila 1955 pa do avgusta 1961.
U krivu si u vezi USA jaje stop lampi.Razlog je sto su radjene samo za USA i to ne tri godine vec samo za 1954.Retke su a neznam zasto bi se patio sa 350 -500 US$ za par.Ove za split sam dobio super povoljno za 350 EUR par.Srecom da su one od juna 1949 do oktobra 1952.Da su pre 49 onda verovatno samoubistvo What a Face
Ako hoces iz fazona da na mladji auto namontiras starije stop lampe OK onda nista.
U vezi branika tacno je ovo kako Beca kaze.Nisam govorio o branicima posle oktobra 52 vec o branicima od 1949 do oktobra 1952.
To Beca
Ej da nije malo ruzno ti tamo a ja ovde.Pisem sta si mi pazario a jedino sto hocu je da ljudi vide koliki je problem pronaci sve ono sto je 60 godina unazad ili otpalo ili poskidano sa mojih auta.tek da ljudi vide da je najlakse od svega dovuci u dvoriste nesto sto se zove split.
Oval je macji kasalj a cviter je jos podnosljiv Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Split i oval Empty
PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Split i oval Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Split i oval
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Split i oval nije split i oval
» Split ili Oval
» split i oval na holandskom trzistu!
» link za delove za kubel i split/zwiter/oval ?
» Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: Do 1957-
Skoči na: