vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 grejanje kabine

Ići dole 
+27
Tomac
Slavko St
jovca
putar1200
grof_nula
Leonidas
baza
zrenjaninac
Jovan
bakir
goranmata
Lasto
mix1200
takonaopako
KdF
nikson
mema
bubuleja
Doktor
djordje 1200j
igorsnegi
Braca
djcorto
popesky
Pepi
Boka bubilak
31 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

grejanje kabine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 4 Icon_minitimeSub 5 Mar - 20:56

evo nabavih novo grejanje za bubu, radi na spiitus, a bogami ako zaglavim negde u vukojebini mogu i pasulja da zbrchkam Smile


samo jos papuche da nabavim .. pa izuvanje What a Face

grejanje kabine - Page 4 Slika-2867943v900h675
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

grejanje kabine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 4 Icon_minitimeSub 5 Mar - 22:12

Bilo je nekada ovakvih "primusa" i na benzin. Imali su pumpu za vazduh kao let-lampe.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Slavko St
dr. VW
dr. VW



Broj poruka : 1200
Godina : 67
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 07.10.2007

grejanje kabine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 4 Icon_minitimeNed 6 Mar - 10:30

@popesky

To se nekad koristilo za grejanje prednjih sedista, jedina mu je mana sto posle duzeg grejanja, toliko dobro zagreje da se nemoze sedeti affraid affraid affraid lol! lol!

POZDRAV...
Nazad na vrh Ići dole
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

grejanje kabine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 4 Icon_minitimeNed 6 Mar - 12:26

[quote="Slavko St"]@popesky

To se nekad koristilo za grejanje prednjih sedista, jedina mu je mana sto posle duzeg grejanja, toliko dobro zagreje da se nemoze sedeti affraid affraid affraid lol! lol!

POZDRAV...[/quote]

Ali je odlično za prostatu What a Face What a Face What a Face Very Happy Very Happy Very Happy Pozdrav Slavko!!!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

grejanje kabine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 4 Icon_minitimeNed 6 Mar - 20:31

hmmm ... prostatu bi trebalo laditi. dok je jos vreme affraid
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
Tomac
pridošlica
pridošlica
Tomac


Broj poruka : 17
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2009

grejanje kabine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 4 Icon_minitimeNed 6 Mar - 22:08

Kad smo kod ove teme, nabavio sam webasto uredjaj iz ruskog zaporozca Smile na benzin radi. Jeste da je sad vec ''gotovo'' za grejanje ali moracu da se poigram sa time pa javljam kako i dali ce funkcionisati. Ideja je da bude napred negde smesten...videcemo....
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com
milanche77
pridošlica
pridošlica
milanche77


Broj poruka : 3
Godina : 47
Lokacija : Nis
Datum upisa : 15.04.2012

grejanje kabine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 4 Icon_minitimeNed 15 Apr - 20:59

pozdrav,
imam originalno webasto grejanje u T2b, preradio sam ga u kampera....
ali nisam imao smelosti da probam webasto, zna li neko nesto o njemu? na koje gorivo radi, koliko je bezbedno itd....
u kombiju nemam bocu tj rezervoar za gorivo za webasto, tako sam ga kupio a u kabini imam prekidace za paljenje grejanja a grejanje bije pozadi u kabinu iz poda....
hvala unapred na pomoci Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://milanzibe@hotmail.com
Kubelwagen
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 12
Godina : 38
Lokacija : Valpovo
Datum upisa : 28.01.2018

grejanje kabine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 4 Icon_minitimeNed 28 Jan - 22:41

Nadovezao bih se na temu grijanja, iako su moji radijatori kao i tuneli ok, mislim da bi to grijanje moglo biti i jace. Navodno su radijatori tj. grijači uvedeni posle 62., zanima me zašto i što je falilo starom sistemu grijanja preko rebara cilindara, kada je sav ili željeni dio usisanog zraka turbine mogao biti preusmjeren u kabinu zatvaranjem klapni na mašini za razliku od grijača preko kojih struji samo jedan dio zraka turbine, a grije se izduvima sa 1. i 3. cilindra... mišljenja sam da je stari sistem grijanja sígurno bio jači a jedina mana neprijatan miris zagrijanog ulja i masti i prašine
Nazad na vrh Ići dole
http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/2018/01/15/pre-40-godina-pro
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

grejanje kabine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 4 Icon_minitimePon 29 Jan - 7:43

Rekao bih da je mana tog sistema bilo sporo počinjanje grejanja jer se glave i cilindri sporije zagrevaju od auspuha koji se greje čim motor proradi. Međutim čitao sam negde da je fabrika prešla na grejanje preko auspuha upravo zbog pojave neprijatnog mirisa u kabini usled curenja ulja itd.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
ed72
VW entuzijasta
VW entuzijasta
ed72


Broj poruka : 92
Godina : 51
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 29.09.2015

grejanje kabine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 4 Icon_minitimePon 29 Jan - 20:12

Kubelwaen, ako su ti radijatori i tuneli OK kao što kažeš onda temperatura u kabini treba da bude odlična i sistem treba da zagrijava više nego dovoljno. Jako je bitno provjeriti sve spojeve i mjesta gdje su prelazi iz dog housea u fleksi cijevi, iz fleksi cijevi na sastave sa auspuhom i grijačima, iz grijača u harmonike, iz harmonika i bakelitne prijemnike (nakon 40 godina, a sad je to najmladja buba, skoro sve koje sam vidio su napukli ili skroz slomljeni), iz bakelita u perforirane cijevi koje su obložene azmafonom ili drugom izolacijom pa sve do izlaza u kabinu. Sve izlaze provjeriti kao i klapne na njima. Mnogi ne provjeravaju klapne na samim radijatorima koji takodjer mogu propuštati manje zraka ako su neispravni. Takodjer treba provjeriti cijevi koje iz stuba nose zrak na prednji vjetrobran (fleksi aluminijsko-kartonske cijevi, razvodne plastike i fleksi plastike do izlaza u samu kabinu). Ja sam svoje fleksi plastike oblozio običnom novinom i razlika je primjetna na vjetrobranskom staklu.

Izvini na dužem postu ali nakon temeljnog pregleda i zatvaranja svih mogućih nepotrebnih otvora i gubitaka toplote buba odlično grije. Prošle zime kada su minusi u Sarajevu bili i do -20° C temperatura u kabini je bila i do 20°C. Naručio sam mjerače temperature i postavio upravo zbog toga. Naravno svi kederi su ispravni a postavio sam i itisone ispod gumiranih patosica (original tanke tamno sive) na inače gole podove TASove bube. Rezultat: grijanje odlično radi tako da stalno jedan leptir držim odškrinut kako izbjegao kondenzaciju.

Puno sreće!
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

grejanje kabine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 4 Icon_minitimePon 29 Jan - 21:54

Samo sam prve dve bube vozio u toku zimskog perioda
Prva je bila sa losim sistemom grejanja,znaci sve je bilo samo prikrpljeno i pitanje je u kakvom stanju su bile cevi i creva za dovod
Kod druge je sve bilo ocuvano,ispravno i funkcionalno
U oba slucaja nisam imao neki problem po pitanju same zagrejanosti kabine,bilo je toplo nakon odredjene kilometraze
Najveci problem je bio odledjivanje i susenje vetrobrana kao i maglenje
Cak sada kada vozim auto u slicnim uslovima koji ima vodeno hladjenje i ventilator a treba mu 2-3 km da krene razledjivanje i susenje prosto se zapitam kako sam vozio Bubu u takvim uslovima
Grebalica u levoj i volan u desnoj ruci Smile
Nazad na vrh Ići dole
Kubelwagen
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 12
Godina : 38
Lokacija : Valpovo
Datum upisa : 28.01.2018

grejanje kabine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 4 Icon_minitimePon 29 Jan - 22:54

Haha netko je ovdje napisao kako prepoznati vlasnika bube Very Happy "po opekotinama na členku i crvenom nosu" ovo potonje vjerovatno zbog odškrinutog leptira hahaha. Níšta ne kažem, grijanje radi odlično i sa radijatorima ako je sve u redu. Takodjer vjerovatno ste primjetili da, kad grijanje već piri vruće, da najvreliji zrak dolazi sa manjom turažom, što je naravno posljedica brzine strujanja zraka preko radijatora i trajanja primopredaje topline
Nazad na vrh Ići dole
http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/2018/01/15/pre-40-godina-pro
Kubelwagen
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 12
Godina : 38
Lokacija : Valpovo
Datum upisa : 28.01.2018

grejanje kabine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 4 Icon_minitimePon 29 Jan - 23:34

Sjetih se da su naši stari po zimi znali na fičine rešetke stavit neku kožnatu pregaču, to mi je tada bilo tako čudno ali sada mi je jasno, sprečavali su direktni ulaz ledenog zraka i tako pojačavali zagrijavanje i mašine i kabine. I za bube postoji pokrivač rešetke, vjerovatno ima dobar učinak, moglo bi se to i improvizirat
Nazad na vrh Ići dole
http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/2018/01/15/pre-40-godina-pro
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

grejanje kabine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 4 Icon_minitimeUto 30 Jan - 14:10

Kod bube se vazduh za hlađenje i za rad motora usisava odozgo kroz rešetku, a zagrejani vazduh izalzi dole. Fabrika zatvaranje rešetke nije preporučivala jer se tako usled stalnog rada turbine za hlađenje a smanjenja mogućnosti usisavanja vazduha u motorni prostor unutra smanjuje pritisak, dolazi do potpritiska pa motor nema dovoljno vazduha, a time i manju snagu ostvaruje. Pored toga kada se motor jednom zagreje hlađenje postaje nedovoljno pa postoji opasnost od pregrevanja. Rešetku zato ne treba zatvarati...

Kod fiće je situacija potpuno obrnuta - vazduh za hlađenje se usisava odozdo (ispod kola) a izbacuje kroz rešetku - zatvaranjem rešetke se otežava rad ventilatora i smanjuje strujanje vazduha kroz hladnjak čime se ubrzava zagrevanje motora zimi i time poboljšava grejanje kabine.

Što se grejanja kod bube tiče, moje iskustvo je da je grejanje sasvim dovoljno na otvorenom putu ali da bi se kabina zagrejala potrebno je neko vreme. U gradskoj vožnji je to daleko sporije i slabije, motor radom u mestu ne može da se zagreje pa time ni grejanje ne radi dovoljno jako.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
ed72
VW entuzijasta
VW entuzijasta
ed72


Broj poruka : 92
Godina : 51
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 29.09.2015

grejanje kabine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 4 Icon_minitimeUto 30 Jan - 23:36

Kdf je stvarno guru i neko ko govori uglavnom iz iskustva. Ja sam napisao možda dosadan i dug tekst ali stvarno ako se na sve obrati pažnja onda buba grije u četvrtoj ili petoj minuti. Bitno je staviti i neku izolaciju na pod jer on odsta odvlači toplote. TASove bube su najslabije izolirane i logicno je da ce usljed ogromne razlike dolaziti do zamagljenja koje se ledi i pravi problem. One nemaju ni oduška iza zadnjih stakala pa to dodatno zadržava vlagu u vozilu. Ja zato držim leptir odškrinut ili jedno staklo spušteno pola centa tako da izvlači vlagu. Jedina inovacija na mojoj bubi, koju sam radio prošlo ljeto, jeste zadnje staklo sa grijačem i izolacija srednjeg tunela te itisoni ispod originalnih gumenih patosica koje sam izrezao na mjeru i postavio tako da ih u slučaju vlage uvijek mogu izvaditi. Bubu vozam skoro svaki dan po Sarajevu i prezadovoljan sam grijanjem.

Grijači i auspuh pregledani, očišćeni i ofarbani:
grejanje kabine - Page 4 Wp_20110

Harmonike rastavljene, oprane i pregledane (azmafon izolacija usisana i vraćena)
grejanje kabine - Page 4 Wp_20111

Pod tapaciran
grejanje kabine - Page 4 Wp_20112
grejanje kabine - Page 4 Wp_20115

Hauba i cijevi izolirane (kaseta, radio i kompletan prednji dio isto zatvoren ovom izolacijom)
grejanje kabine - Page 4 Wp_20114
grejanje kabine - Page 4 Wp_20113

Keder haube treba da zaptiva koliko je moguće jer sve su to gubitci toplote...

Sretno!
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

grejanje kabine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 4 Icon_minitimeSre 31 Jan - 7:13

Odlična ideja za izolaciju ovih creva za šofer-šajbnu. Ja sam pre račvi (u stubovima) ugradio po jedan ventilator od procesora 60x60 i to mnogo pomaže da se staklo ne magli, čak i kada se ne otvori grejanje ali ova izolacija bi isto pomogla, moraću to da primenim Smile
Ako otvorim grejanje pre nego što su se grejači zagrejali to izazove magljenje stakala, a kako mi je relacija u gradu kratka (10-15 minuta) ne otvaram ga skoro nikad jer za to vreme ne počne da greje, duva ladno. Doduše grejači nisu originalni nego JP a oni kako sam primetio slabije greju, izgleda da su ona rebra unutra drugačija. Popraviću originalne...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





grejanje kabine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
grejanje kabine
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» grejanje kabine
» Ko je ovde Mr.T1?
» Grejanje
» Grejanje motora
» plastika za grejanje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: