vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Zesko `? i buba `67!:)

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
pokahontes
pridošlica
pridošlica
pokahontes


Broj poruka : 15
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 25.08.2007

Zesko `? i buba `67!:)  Empty
PočaljiNaslov: Zesko `? i buba `67!:)    Zesko `? i buba `67!:)  Icon_minitimeSre 8 Feb - 11:30

Vozim bubu `67 u super je stanju ali Very Happy ratujem sa majstorima. Popravljao je jedan stariji covek medjutim kad sam ja morala da sama doterujem jacinu gasa jer nikako da mi namesto da mi se ne gasi, mozete misliti ,a da ne pricam da pola meseca on vozi pola ja. Very Happy Ponekad me buba dovede do ludila da bih je licno zapalila, ali ne mogu obozvam je! cheers
E sada imam problem i zelim da sam resim spojili su mi posto mi je brzinomer menjan pa mi nisu prokljucili svetlo i jedan majstor mi rece pa nemas kaze svetla ajde da ti namestim, da bi posle 2 dana crkli zmigavci i ravno cu da odlepim. Uzela sam njen prospekt u zelji da sama porpavim ali sam skontala da su joj osiguraci ipod volana, ali i da ih ima i kad se otvori hauba i sad zelim da mi neko kao totalnom laiku kaze sta da uradim. Inace kad rucica za zmigavce stoji u horizontali krci i strah me ja da skroz osigurac nepokvarim. Laughing
Drga tsavr jutro polazim na poso inace po ovom minusu buba ide ko carica i pali iz cuga, ali jutro upalil aje medjutim gas slab da krenem jok nema snagu, kazite mi da li je do akumulatora ili svecica?
Pomagajte!
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Zesko `? i buba `67!:)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zesko `? i buba `67!:)    Zesko `? i buba `67!:)  Icon_minitimeSre 8 Feb - 11:43

Dugo te nije bilo na forumu pa te srdacno pozdravljam!
Moja preporuka ti je da sama nediras mnogo oko elektro instalacije vec da odes do majstor Nese! Dobro poznaje VW vazdusnjake i dobar je majstor a njegovi telefoni su 0611642356 i 0600642356!
Pozdrav iz Mladenovca!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
pokahontes
pridošlica
pridošlica
pokahontes


Broj poruka : 15
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 25.08.2007

Zesko `? i buba `67!:)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zesko `? i buba `67!:)    Zesko `? i buba `67!:)  Icon_minitimeSre 8 Feb - 11:45

Xaxaxaxaxa epa hvala Smile)))! Nije mi zadavala muke!
A odakle je taj majstor?
Nazad na vrh Ići dole
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

Zesko `? i buba `67!:)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zesko `? i buba `67!:)    Zesko `? i buba `67!:)  Icon_minitimeSre 8 Feb - 11:48

Što se tiče elektrike, savetujem dobrog električara, ali nikako po ovoj zimi, jer je sve jako stegnuto i smrznuto i sve platikice, stopice i slično lako se lomi. Ovo kažem iz iskustva, jer sam pre neki dan nešto petljao i taman namestim dugačka svetla, izgubim žmigavce, namestim žmigavce izgubim nešto treće, uglavno nije to ništa nerešivo. Buba nije komplikovana što se struje tiče i iole bolji električar će lako rešiti sve probleme.

Što se tiče jutrošnjeg problema, čim je upalila nije ni akumulator ni svećice. To što nema snagu može biti svašta, rekao bih iz cele priče da bi dobro došlo jedno temeljno čišćenje i podešavanje karburatora.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
pokahontes
pridošlica
pridošlica
pokahontes


Broj poruka : 15
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 25.08.2007

Zesko `? i buba `67!:)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zesko `? i buba `67!:)    Zesko `? i buba `67!:)  Icon_minitimeSre 8 Feb - 11:55

Novembra meseca je isla kod majstora na zimsku pripremu i sve to joj je radio,preko ciscenja karburatora,ulja, nekih kablova stavrno detaljno. Bez goriva nij eostajala uvek tezim da ima jer znam koja je muka kad povuce prljvastinu.Sinoc je super upalila super radila, ali bilo je mnogo hladno jutro. Uh......
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Zesko `? i buba `67!:)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zesko `? i buba `67!:)    Zesko `? i buba `67!:)  Icon_minitimeSre 8 Feb - 12:13

Nesa je iz Nis Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Zesko `? i buba `67!:)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zesko `? i buba `67!:)    Zesko `? i buba `67!:)  Icon_minitimeSre 8 Feb - 21:21

Trebalo bi kontrolisati karburator. Ako motor kada je hladan slabo prima gas, najverovatnije je u pitanju količina ubrizgavanja ajnšpric pumpe. Po hladnom vremenu benzin slabije isparava pa je motoru potrebna masnija mešavina, tojest veća količina ubrizgavanja. Bojim se da mnogi karburator-servisi ne mere ovaj parametar pri servisiranju karburatora. Međutim, može se postepenim povećavanjem ovoga i empirijski doći do nekog rezultata, bez merenja ako se već za to nema uslova. Takođe, sličan simptom bi mogao da izaziva loše podešen ili neispravan saug. Opet do karburatora...i
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
pokahontes
pridošlica
pridošlica
pokahontes


Broj poruka : 15
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 25.08.2007

Zesko `? i buba `67!:)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zesko `? i buba `67!:)    Zesko `? i buba `67!:)  Icon_minitimeČet 9 Feb - 8:09

Hvala vam svima odgovorima! Evo jutros odklonjena jedna sumnja da je kakumulator, jutros namesten i nije Smile, sve ste bre u pravu! Laughing Laughing Laughing Laughing
Druga solucija mi ostaje majstor:)!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zesko `? i buba `67!:)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zesko `? i buba `67!:)    Zesko `? i buba `67!:)  Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zesko `? i buba `67!:)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» split "52
» Buba '67
» Buba '74. 1.8
» buba "53
» buba "66

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: od 1957 do 1967-
Skoči na: