vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 stranicni oluk na bubi

Ići dole 
+5
nebkv
draganavala
Dika
nj
sasho146
9 posters
AutorPoruka
sasho146
VW entuzijasta
VW entuzijasta
sasho146


Broj poruka : 126
Godina : 49
Lokacija : Sk
Datum upisa : 01.11.2007

stranicni oluk na bubi Empty
PočaljiNaslov: stranicni oluk na bubi   stranicni oluk na bubi Icon_minitimeSre 2 Jan - 19:37

Srecnu Novu godinu zelim svim clanovima. Imam jedno pitanje, dali se mogu gornje zavrsetak karoserije oluk skinuti izbrusiti i budjiti ali dali ne posle da ulazi voda u vratima vozila, mislio sam da h izbrusim i skinem ali nisam siguran dali se to sme (mislim na one gornje oluk sto zavrsavaju kod prednjih vrata i nazad kod poklopca motora). Video sam jednu t1 bubu koja je bila tako odradjena i bila budjena stajala je sada na otpadu Crying or Very sad . Molim za vase sugestije i predloge..dali budjiti Smile , da ili ne isplati li se poduhvat? Hvala svima


Poslednji put izmenio sasho146 dana Sre 2 Jan - 21:31, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum?mode=editp
nj
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
nj


Broj poruka : 373
Godina : 52
Lokacija : N. Beograd
Datum upisa : 04.01.2012

stranicni oluk na bubi Empty
PočaljiNaslov: Re: stranicni oluk na bubi   stranicni oluk na bubi Icon_minitimeSre 2 Jan - 20:25

Probaj da objasnis malo... Ja te bas nisam razumeo.

Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

stranicni oluk na bubi Empty
PočaljiNaslov: Re: stranicni oluk na bubi   stranicni oluk na bubi Icon_minitimeSre 2 Jan - 20:27

Verovatno mislis na oluk?
Ako sam u pravu ja ti nebih preporucio da to radis!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
sasho146
VW entuzijasta
VW entuzijasta
sasho146


Broj poruka : 126
Godina : 49
Lokacija : Sk
Datum upisa : 01.11.2007

stranicni oluk na bubi Empty
PočaljiNaslov: Re: stranicni oluk na bubi   stranicni oluk na bubi Icon_minitimeSre 2 Jan - 21:32

Dika ::
Verovatno mislis na oluk?
Ako sam u pravu ja ti nebih preporucio da to radis!

zasto? moze objasnjenje .
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum?mode=editp
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 52
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

stranicni oluk na bubi Empty
PočaljiNaslov: Re: stranicni oluk na bubi   stranicni oluk na bubi Icon_minitimeSre 2 Jan - 22:07

pomenuti oluk drzi krov u pravom smislu te reci.. na prednjem i zadnjem otvoru za staklo krov je zapunktovan a po ivici oluka je zapertlovan i ako ti to iseces i bacis moraces da sam osmislis kako krov da pricvrstis ... a sad surova realnost: ako tim inzenjera auto industrije nije u to doba imao bolje resenje neces ni ti. sto se estetike tice na toj poziciji git zaboravi jer su dilatacije karoserije tolike da ce ubrzo da popuca i otpadne a voda ne bi smela da udje u vozilo ako su vrata pravilno nastelovana i zatvorena i imaju dobar keder
Nazad na vrh Ići dole
http://...
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

stranicni oluk na bubi Empty
PočaljiNaslov: Re: stranicni oluk na bubi   stranicni oluk na bubi Icon_minitimeSre 2 Jan - 23:55

Imam jednu takvu u dvoristu,isecen oluk i odradjen pun var.Pregitovano i naravno kao sto je vec receno na dve tri pozicije git pukao.Vrata par godina bila bez kedera unutrasnjost bila puna vode i upropastila solidan patos.Okacicu sutra koju fotku,a slikacu i jednu iz casopisa po kojoj je covek dobio inspiraciju da odradi "kastraciju" oluka Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

stranicni oluk na bubi Empty
PočaljiNaslov: Re: stranicni oluk na bubi   stranicni oluk na bubi Icon_minitimePet 4 Jan - 17:26

Evo fotki
stranicni oluk na bubi DSC07656
upload photos
stranicni oluk na bubi DSC07657
image hosting sites
Ove su iz casopisa "Australian Volkswagen",nemam skener pa je malo losiji kvalitet zbog blica aparata
stranicni oluk na bubi DSC07661
online photo sharing
stranicni oluk na bubi DSC07660
free image hosting
Nazad na vrh Ići dole
strid
dr. VW
dr. VW
strid


Broj poruka : 1592
Godina : 73
Lokacija : Grocka
Datum upisa : 20.06.2007

stranicni oluk na bubi Empty
PočaljiNaslov: Re: stranicni oluk na bubi   stranicni oluk na bubi Icon_minitimePet 4 Jan - 20:47

auuu, kako tu radi lim !! affraid affraid
doduse,moglo je da se ocekuje Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.studio3dworld.com
sasho146
VW entuzijasta
VW entuzijasta
sasho146


Broj poruka : 126
Godina : 49
Lokacija : Sk
Datum upisa : 01.11.2007

stranicni oluk na bubi Empty
PočaljiNaslov: Re: stranicni oluk na bubi   stranicni oluk na bubi Icon_minitimeSre 6 Nov - 18:23

nebkv ::
Imam jednu takvu u dvoristu,isecen oluk i odradjen pun var.Pregitovano i naravno kao sto je vec receno na dve tri pozicije git pukao.Vrata par godina bila bez kedera unutrasnjost bila puna vode i upropastila solidan patos.Okacicu sutra koju fotku,a slikacu i jednu iz casopisa po kojoj je covek dobio inspiraciju da odradi "kastraciju" oluka Crying or Very sad
Jel moze malo detaljnije ako nije problem, ortak i ja uradicemo samo sts treba da se najpre obezbedi od potrosnog materijala (git, lepak?)..isto, mislim i koji tip aprata za zavarivanje koristiti .. inace planiram kastrirati malu deo oluka spreda i pozadi a da iznad vrata ostane fabricki oluk. Dali je to izvodljivo i sa cim? Nije mi zao para ako dobro bide odradjeno....
Unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum?mode=editp
kema
dr. VW
dr. VW
kema


Broj poruka : 974
Godina : 57
Lokacija : futog
Datum upisa : 19.11.2010

stranicni oluk na bubi Empty
PočaljiNaslov: Re: stranicni oluk na bubi   stranicni oluk na bubi Icon_minitimeNed 21 Sep - 11:20

[img]stranicni oluk na bubi 29q0dqa[/img][img]stranicni oluk na bubi S33gia[/img]
ciscenje oluka
Nazad na vrh Ići dole
kema
dr. VW
dr. VW
kema


Broj poruka : 974
Godina : 57
Lokacija : futog
Datum upisa : 19.11.2010

stranicni oluk na bubi Empty
PočaljiNaslov: Re: stranicni oluk na bubi   stranicni oluk na bubi Icon_minitimeNed 21 Sep - 16:20

[img]stranicni oluk na bubi 2m4583q[/img]
jos par puta preci kiselinom i prebrusiti i bice podnosljivo
Nazad na vrh Ići dole
kema
dr. VW
dr. VW
kema


Broj poruka : 974
Godina : 57
Lokacija : futog
Datum upisa : 19.11.2010

stranicni oluk na bubi Empty
PočaljiNaslov: Re: stranicni oluk na bubi   stranicni oluk na bubi Icon_minitimePet 17 Okt - 22:13

[img][I[i[img]stranicni oluk na bubi Rk4krt[/img]mg]stranicni oluk na bubi K1v3gw[/img]MG]https://2img.net/h/oi62.tinypic.com/axhd74.jpg[/IMG][/img]
[img]stranicni oluk na bubi 2lwt8w4[/img][img]stranicni oluk na bubi 10r8h3t[/img]
od alata ti trebaju klesta i dva manja cekica da zatvoris oluk i dosta smirgle What a Face
na osmirglanu povrsinu nanesena temeljna akrilna za felne u spreju a u ivicu oluka utisnuta zaptivna masa pa zatvorena kuckanjem sama oblina oluka odradjena istom zaptivnom masom bez upotrebe gita,ofarbano pravljenom farbom u spreju nasred dvorista What a Face

Nazad na vrh Ići dole
kema
dr. VW
dr. VW
kema


Broj poruka : 974
Godina : 57
Lokacija : futog
Datum upisa : 19.11.2010

stranicni oluk na bubi Empty
PočaljiNaslov: Re: stranicni oluk na bubi   stranicni oluk na bubi Icon_minitimePet 17 Okt - 22:16

[img]stranicni oluk na bubi Axhd74[/img]
ivicu oluka neotvarati vise od 90* jer ce puci kad se bude vracala
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

stranicni oluk na bubi Empty
PočaljiNaslov: Re: stranicni oluk na bubi   stranicni oluk na bubi Icon_minitimeSub 18 Okt - 11:42

Da li je krov fabrički spojen sa stranicom samo presavijanjem ivice oluka, ili je negde i punktovano?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
kema
dr. VW
dr. VW
kema


Broj poruka : 974
Godina : 57
Lokacija : futog
Datum upisa : 19.11.2010

stranicni oluk na bubi Empty
PočaljiNaslov: Re: stranicni oluk na bubi   stranicni oluk na bubi Icon_minitimeSub 18 Okt - 14:08

i meni je ovo prvi put da otvaram oluk .Video sam kako Adro otvara svog ovala,pa kad on sme What a Face  ... oluk je na ovom modelu presovan[img]stranicni oluk na bubi 2qxu7aq[/img]
Nazad na vrh Ići dole
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 52
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

stranicni oluk na bubi Empty
PočaljiNaslov: Re: stranicni oluk na bubi   stranicni oluk na bubi Icon_minitimeSub 18 Okt - 19:47

na krovu 1303 zatekao sam po 3 tacke na svakoj strani oluka, klasicnu nisam otvarao, predpostavljam da je isto
Nazad na vrh Ići dole
http://...
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

stranicni oluk na bubi Empty
PočaljiNaslov: Re: stranicni oluk na bubi   stranicni oluk na bubi Icon_minitimeSre 29 Okt - 9:24

kema ::

na osmirglanu povrsinu nanesena temeljna akrilna za felne u spreju a u ivicu oluka utisnuta zaptivna masa pa zatvorena kuckanjem  sama oblina oluka odradjena istom zaptivnom masom bez upotrebe gita,ofarbano  pravljenom farbom u spreju  nasred dvorista What a Face


Ovo je zeznut posao, pogotovo ovako na dvorištu, ali bolje i ovako odraditi nego pustiti da dalje trune.
Mogu samo reći - bravo ! Cool
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
Sponsored content





stranicni oluk na bubi Empty
PočaljiNaslov: Re: stranicni oluk na bubi   stranicni oluk na bubi Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
stranicni oluk na bubi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Plin u Bubi
» Lonac Na Bubi
» vodenjak u bubi
» Lajsne na Bubi 1966.
» BUBA-BUBI

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Limarija-
Skoči na: