vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Karburator+razvodnik= ?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
vwBane
pridošlica
pridošlica
vwBane


Broj poruka : 29
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.09.2011

Karburator+razvodnik= ? Empty
PočaljiNaslov: Karburator+razvodnik= ?   Karburator+razvodnik= ? Icon_minitimeNed 27 Sep - 19:17

Cao svima cheers .Nabavio sam karburator i razvodnik sa poplavljene bube 1200 j '76 godiste.Buba je imala "D" motor 1200 cm3 koji je,pun vode,zaribao.Ovo su pomenuti delovi:

1.KARBURATOR
Karburator je bio prilicno zaprljan Mad .Zahvaljujuci nekim prilozima iz foruma rastavio sam ga do zadnjeg dela,sve kanale procistio pomocu spreja WD 40 i produvao kompreosorom.Izvadio sam i takodje ocistio one dve kuglice iz kanala dovoda i odvoda ajnspric pumpe.Lonce sam morao da ribam nitro razredjivacem.Zamenio sam membranu ajnspic pumpe,kao i membranu korektora sauga.Zamenio sam i bimetalnu spiralu koju sam naprskao silikon sprejem cisto da ne korodira.


Karburator+razvodnik= ? 2i8evtl
Karburator+razvodnik= ? Jqhk48

Inace i na mojoj bubi je motor iz '76-e od 1200 cm3 sa "D" oznakom.

2. RAZVODNIK
Razvodnik ima oznaku VW 043 905 205.Prema podacima koje sam citao na forumu to je razvodnik kod koga se predpaljenje regulise vakum korektorom i tegovima.
Karburator+razvodnik= ? 2ius2z9
Nisam imao vremena da ga detaljnije ocistim,ali cini mi se da ima malo radijalnog lufta u osovini (nisam 100% siguran).Znam za lose posledice u tom slucaju,pa sam potrazio na tavanu jos neki razvodnik i nasao sam jos dva Very Happy Evo njihove slike:
I sa oznakom VW 113 905 205 AL
Karburator+razvodnik= ? 25ppo3c
II sa oznakom VW 113 905 205 K
Karburator+razvodnik= ? Iooj7m
E sad mi treba pomoc Question .Ukoliko razvodnik koji sam skinuo sa poplavljene bube,a koji predpostavljam odgovara i navedenom remontovanom karburatoru i "D" motoru 1200 cm3,ima radijalnog lufta u osovini,da li neki od ova druga dva navedena razvodnika odgovara pomenutom karburatoru i motoru (onako u celini)
Napominjem da bih odgovarajuci razvodnik remontovao (posto na slikama izgledaju ocajno Rolling Eyes ) i jos jednom kazem da onaj sa prve slike sa oznakom VW 043 905 205 mozda ima malo radijalnog lufta (moram dati nekom ko je strucniji da proceni).
Pozdrav svima i unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Karburator+razvodnik= ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator+razvodnik= ?   Karburator+razvodnik= ? Icon_minitimeNed 27 Sep - 19:27

Ovaj manji razvodnik nema tegove, on je za starije modele. Bilo bi bolje ako možeš da iskoristiš taj veći, što ima i tegove i vakumski korektor...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vwBane
pridošlica
pridošlica
vwBane


Broj poruka : 29
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.09.2011

Karburator+razvodnik= ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator+razvodnik= ?   Karburator+razvodnik= ? Icon_minitimeNed 27 Sep - 19:50

KdF ::
Ovaj manji razvodnik nema tegove, on je za starije modele. Bilo bi bolje ako možeš da iskoristiš taj veći, što ima i tegove i vakumski korektor...
Mislis ovaj sa oznakom VW 113 905 205 AL.
I sa oznakom VW 113 905 205 AL
Karburator+razvodnik= ? 25ppo3c
Nazad na vrh Ići dole
<K A F E R>
VW entuzijasta
VW entuzijasta
<K A F E R>


Broj poruka : 71
Godina : 39
Lokacija : Skopje/Makedonija
Datum upisa : 30.11.2010

Karburator+razvodnik= ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator+razvodnik= ?   Karburator+razvodnik= ? Icon_minitimePon 28 Sep - 22:15

Ma prvo treba viditi taj AL dali je za 7,5 ili 0 stepenima t.e koji vakum ima, na vakumu ona spojka sta spaja se na pokretac platine ima 3 brojke vidi te brojke koi se, ako su 579 taj ti 7,5 pre GMT ako su 461 taj ti je 0 GMT, zavisno od vakumu koji ga ima razvodnik moze biti 0 ili 7,5, a za taj tvoje D motor milsim da treba 0 GMT, znaci taj AL razvodnik sa 461 vakumu samo bi odgovarao, ovo ti kazem da proveris pre da ga repariras ili sta i da radis
Nazad na vrh Ići dole
http://www.oldbug.com
vwBane
pridošlica
pridošlica
vwBane


Broj poruka : 29
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.09.2011

Karburator+razvodnik= ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator+razvodnik= ?   Karburator+razvodnik= ? Icon_minitimeUto 29 Sep - 19:26

Na osnovu predloga KdF-a ja sam se bazirao na razvodnik sa oznakom  VW 113 905 205 AL. Nesto sam cackao po netu i na sajtu  www.oldvolkshome.com nasao sam podatke za razvodnik VW 043-905-205.Podaci:

Distributor: VW 043-905-205, Bosch 0231 170 034
Can Use: VW 113-905-205AL, Bosch 0231 146 101, VW 043 905 205 ZB (Mexico) (See Note Below)
Points: 01 011
Condensor: 02 074
Rotor: 04 033
Dust Cover: 039-905-241, Bosch 1230 500 139 > 1230 500 147
Cap: 03 010
Distributor Cap Clip: 034-905-265, Bosch 1231 251 033
Parts Kit (Shims, Washers & Hardware): 059-998-211, Bosch 1237 010 007
Coil: 00 015 (Blue Coil: 00 012)
Vacuum Can: 07 059
Ignition Wires: 09 001
Spark Plug: W8AC
Timing Set At:: 7.5deg BTDC @ 800-950rpm w/strobe and w/single vacuum hose disconnected and plugged
Advance/Retard Range: Vacuum: 8-12deg Adv; Centrifugal: 7-12deg @ 1600rpm, 20-25deg @ 3800rpm

Crvenom bojom sam oznacio podatke na osnovu kojih sam zakljucio da razvodniku sa oznakom VW 043-905-205 (koji je sporan zbog moguceg radijalnog lufta) odgovara,kao zamena, razvodnik sa oznakom  VW 113 905 205 AL.Kod oba je predpaljenje regulisano vakumom i tegovima a tacka paljenja se steluje na 7,5 stepeni BTDC.
Neka me neko ispravi ako nisam u pravu sa ovim podacima Question
Posto sam pomenuo da je kod mene "D" motor,da li ovaj "AL" razvodnik ima na III cilindru kasnije paljenje zbog hladnjaka ulja u kucistu turbine Question

Svaka informacija bi mi pomogla Smile


 

Pp
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Karburator+razvodnik= ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator+razvodnik= ?   Karburator+razvodnik= ? Icon_minitimeUto 29 Sep - 19:52

Neki podaci koji su se pojavili na forumu kažu da su u novije D motore išli razvodnici koji su imali isto paljenje za sva četiri cilindra. Ostalo je nejasno zašto je fabrika prešla na te razvodnike, odnosno zašto paljenje 3. cilindra više nije bilo zakašnjeno...

U svakom slučaju, kod štelovanja paljenja nije loše poći od fabrički propisane tačke. Ako se tokom rada motora primete detonacije treba malo vratiti paljenje (podesiti na kasnije).
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vwBane
pridošlica
pridošlica
vwBane


Broj poruka : 29
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.09.2011

Karburator+razvodnik= ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator+razvodnik= ?   Karburator+razvodnik= ? Icon_minitimeUto 29 Sep - 20:11

KdF ::
Neki podaci koji su se pojavili na forumu kažu da su u novije D motore išli razvodnici koji su imali isto paljenje za sva četiri cilindra. Ostalo je nejasno zašto je fabrika prešla na te razvodnike, odnosno zašto paljenje 3. cilindra više nije bilo zakašnjeno...

U svakom slučaju, kod štelovanja paljenja nije loše poći od fabrički propisane tačke. Ako se tokom rada motora primete detonacije treba malo vratiti paljenje (podesiti na kasnije).

Hvala KdF na informacijama.Da li to onda znaci da mogu da ugradim  ovaj "AL" razvodnik i nastelujem paljenje I cilindra na 7,5 stepeni BTDC Question
Nazad na vrh Ići dole
<K A F E R>
VW entuzijasta
VW entuzijasta
<K A F E R>


Broj poruka : 71
Godina : 39
Lokacija : Skopje/Makedonija
Datum upisa : 30.11.2010

Karburator+razvodnik= ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator+razvodnik= ?   Karburator+razvodnik= ? Icon_minitimeČet 1 Okt - 9:00

Da ali samo ko sto pise ako go ima taj vakum 07 059 (579 ovo je kratki broj sta ga ima na vakum) ali ako na vakum pise 461 taj je za 0 stepenima pogledaj na stranu gde si gledao podatke videces da isti razvodnik taj AL ga pise i za 7.5 i za 0 poenta e sto su razliciti vakumi zato ti kazem da obratis paznja na vakumu jer jedan je 200mm/hg a drugi je 180mm/hg.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.oldbug.com
vwBane
pridošlica
pridošlica
vwBane


Broj poruka : 29
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.09.2011

Karburator+razvodnik= ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator+razvodnik= ?   Karburator+razvodnik= ? Icon_minitimeČet 1 Okt - 17:26

A nisu mi ni auto ni delovi sada pri ruci da bi mogao da vidim te oznake.U svakom slucaju to sto si mi rekao bice mi od koristi,ako namestim taj razvodnik,za stelovanje paljenja.Jos samo kada bih znao da li ovaj razvodnik sa oznakom VW 113-905-205AL ima kasnije paljenje III cilindra da bi se sprecilo njegovo pregrevanje ( hladnjak ulja u kucistu ventilatora ). Question Question Question Question
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Karburator+razvodnik= ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator+razvodnik= ?   Karburator+razvodnik= ? Icon_minitimeČet 1 Okt - 18:45

To možeš da proveriš kad ga montiraš - ako prvi cilindar pali na reperu, treći bi trebalo da pali malo kasnije od repera. Ako i 1. i 3. pale na reperu onda paljenje nije pomereno. U suštini ako motor ne detonira to ne bi trebalo da ima nekog uticaja...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vwBane
pridošlica
pridošlica
vwBane


Broj poruka : 29
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.09.2011

Karburator+razvodnik= ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator+razvodnik= ?   Karburator+razvodnik= ? Icon_minitimeČet 1 Okt - 19:16

KdF ::
To možeš da proveriš kad ga montiraš - ako prvi cilindar pali na reperu, treći bi trebalo da pali malo kasnije od repera. Ako i 1. i 3. pale na reperu onda paljenje nije pomereno. U suštini ako motor ne detonira to ne bi trebalo da ima nekog uticaja...

KdF,to si verovatno objasnio u ovom tekstu iz teme " Osnovno podesavanje motora "

Po treci jubilarni put - nasteluj paljenje na reper tako da stelujes prvi cilindar (razvodna ruka pokazuje crticu zaokruzenu zeleno na jednoj od slika iz ovog posta).
Sada okreni radilicu za pun krug tako da dodje opet reper. Sada pali 3. a ne prvi cilindar (razvodna ruka okrenuta za 180° od crtice). Ako je paljenje opet tacno na reperu, 3. cilindar ne kasni i to je razvodnik od AB motora. Ako paljenje 3. cilindra nije na reperu, nego nekoliko milimetara kasnije, razvodnik je od nekog starijeg motora jer paljenje 3. cilindra kasni.

Nazad na vrh Ići dole
wendol
VW zaluđenik
VW zaluđenik
wendol


Broj poruka : 281
Godina : 45
Lokacija : Bihac
Datum upisa : 04.06.2009

Karburator+razvodnik= ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator+razvodnik= ?   Karburator+razvodnik= ? Icon_minitimeČet 7 Jun - 19:03

Koliko kosta nov karburator za 1200?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.mimicortazar.blogspot.com
Sponsored content





Karburator+razvodnik= ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator+razvodnik= ?   Karburator+razvodnik= ? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Karburator+razvodnik= ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» VW1300=1972 KARBURATOR+RAZVODNIK+PALJENJE
» razvodnik
» Razvodnik -- razletovao se
» RAZVODNIK
» RAZVODNIK

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: