vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 problem sa registracijm

Ići dole 
+6
KdF
djcorto
bili
goranmata
Dika
sasha83
10 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
sasha83
pridošlica
pridošlica
sasha83


Broj poruka : 24
Godina : 41
Lokacija : Lapovo
Datum upisa : 17.04.2011

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimeSre 27 Sep - 10:13

Vec par dana pokusavam da produzim registraciju bube ali ne uspevam. Problem je jer na tehnickom ne znaju da li se vodi sa 4 ili 5 sedista, tj da li je pozadi 2 ili 3 mesta.
Traze mi neki dokumen gde pise koliki je broj.
Kakva su vasa iskustva i sta da uradim po tom pitanju?
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimeSre 27 Sep - 14:22

sasha83 ::
Vec par dana pokusavam da produzim registraciju bube ali ne uspevam. Problem je jer na tehnickom ne znaju da li se vodi sa 4 ili 5 sedista, tj da li je pozadi 2 ili 3 mesta.
Traze mi neki dokumen gde pise koliki je broj.


Kakva su vasa iskustva i sta da uradim po tom pitanju?

Promeni tehnicki pregled ! Pa valjda im pise na staroj saobracajnoj !
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
goranmata
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
goranmata


Broj poruka : 572
Godina : 54
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 12.07.2010

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimeSre 27 Sep - 21:39

Ovo je postao problem za vise tipova auta ali slusao sam jedan prilog na tv koji se bavio tim problemom gde su rekli da su svi tehnicki pregledi dobili spisak vozila koja treba prepraviti i da se netrazi od vlasnika taj papir
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=lLzWdVRBS5U
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimeČet 28 Sep - 7:49

Registrovao pre mesec dana bez ikakvih problema. 5 mesta za sedenje kao i sve stare bube.

Nove bube su na crnoj listi jer imaju 4 mesta, a mnogi registovali po automatizmu 5.

Da nisi kojim slučajem stavljao zadnje pojaseve pa ih to buni ako nisi stavio srednji?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
djcorto
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djcorto


Broj poruka : 583
Godina : 62
Lokacija : Dubai
Datum upisa : 14.02.2010

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimeČet 28 Sep - 9:31

bili ::
Da nisi kojim slučajem stavljao zadnje pojaseve pa ih to buni ako nisi stavio srednji?

A gde da stavi srednji pojas? Smile Mesta pozadi za montazu pojaseva postoje samo za dva pojasa, ne za tri.

Realno u bubi nema mesta za pet ljudi, iako se standardno registruju na pet...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimeČet 28 Sep - 12:11

Sve zavisi od ljudi... A što se problema sa registracijom tiče, stalno izmišljaju neke nove začkoljice da nerviraju vlasnike vozila - jednom je masa vozila, drugi put broj mesta, pa homologacija stakala, pa sigurnosni pojasevi u kombinaciji sa naslonima za glavu... Na kraju se ispostavi da je bila greška.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
zrenjaninac
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
zrenjaninac


Broj poruka : 690
Godina : 53
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 20.04.2010

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimeČet 28 Sep - 15:09

Imao sam  isti problem. Vukli me 5 dana i kao treba neki papir iz BG i da mi smanje sa 5 na 4 sedista. Na tehnickom su mi rekli da se taj papir placa oko 2000 din medjutim na kucnu adresu je stiglo vise od 7500 din Shocked  Vratio posiljku u postu i otisao kod drugog i tamo registrovao bez ikakvih problema za 11700 din .i ostao broj sedista 5 Wink
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/channel/UCNnGTCRm-hBpswL2qOOFdoQ
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimeČet 28 Sep - 20:59

Mene su pre nekoliko godina maltretirali sa homologacijom stakala, da bi na kraju kod trećeg prošao bez problema, a ispostavilo se da homologacija treba samo zatamnjena stakla. Kad su ljudi nepismeni tako je to...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
pavle
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
pavle


Broj poruka : 701
Datum upisa : 01.07.2007

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimeČet 28 Sep - 21:35

Sve zavisi od tehničkog do tehničkog.. Negde ne može ništa a negde može sve..
Nazad na vrh Ići dole
zrenjaninac
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
zrenjaninac


Broj poruka : 690
Godina : 53
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 20.04.2010

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimePet 29 Sep - 8:00

pavle ::
Sve zavisi od tehničkog do tehničkog.. Negde ne može ništa a negde može sve..

Pavle nije do toga. Ovde gde je sada bilo problema do sada nije bilo problema. Oba auta sam redovno registrovao na tom mestu dugi niz godina. Neki dopis im je stigao i kaze mi vlasnik tog tehnickog  koga vec dobro poznajem da se ne sme sa tim igrati zbog ogromne novcane kazne i mogucnosti da mu oduzmu licencu za rad. Pa nije ni njemu stalo da izgubi samo na meni dva auta zauvek. Neka izmena sigurno postoji i to od skoro.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/channel/UCNnGTCRm-hBpswL2qOOFdoQ
pavle
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
pavle


Broj poruka : 701
Datum upisa : 01.07.2007

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimePet 29 Sep - 8:14

Svaki tehnički pregled treba da ima isti pravilnik ili šta god već po kom radi. Lično poznajem neke ljude koji su na jednom tehničkom imali problem, otišli na drugi i prošli o čas posla a da pri tom nije u pitanju neispravnost vozila već papirološke zavrzlame. Pa i sam si to imao i kako je onda moguće da na drugom mestu prođeš? A svakom je sigurno stalo da sačuva licencu i da ne plati kaznu. Nešto drugo je tu u pitanju, verovatno stranačka pripadnost, veze i sve već kako to kod nas funkcioniše..
Nazad na vrh Ići dole
zrenjaninac
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
zrenjaninac


Broj poruka : 690
Godina : 53
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 20.04.2010

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimePet 29 Sep - 8:37

pavle ::
Svaki tehnički pregled treba da ima isti pravilnik ili šta god već po kom radi. Lično poznajem neke ljude koji su na jednom tehničkom imali problem, otišli na drugi i prošli o čas posla a da pri tom nije u pitanju neispravnost vozila već papirološke zavrzlame. Pa i sam si to imao i kako je onda moguće da na drugom mestu prođeš? A svakom je sigurno stalo da sačuva licencu i da ne plati kaznu. Nešto drugo je tu u pitanju, verovatno stranačka pripadnost, veze i sve već kako to kod nas funkcioniše..

Moguce da su neke rupe u zakonu pa neko sme da se igra neko ne. Znaci ovo je od pre 5 dana i juce tek registrovan auto. Steta sto nisam uslikao taj papir o dodatnoj uplati 7500 din pa da sam ga postavio ovde.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/channel/UCNnGTCRm-hBpswL2qOOFdoQ
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimePet 29 Sep - 12:07

Ta priča sa brojem sedišta je već neko vreme aktuelna, ali koliko sam razumeo odnosi se na novija vozila uvezena iz inostranstva kojima je prilikom prve registracije ovde pogrešno uveden broj mesta. U tom spisku se pojavljuje VW buba, ali se naravno odnosi na novu a ne na staru bubu. Izgleda da to nije precizirano tako da onima na tehničkom to nije jasno i zato neće da rizikuju. Inače ako je stara buba je konstruisana i fabrički deklarisana za 5 mesta, ne vidim kako bi iko mogao to da prepravi na 4. A da se oni na tehničkom plaše da urade nešto u šta nisu sigurni jeste tačno, neće prosto da rizikuju a neće ni da traže razjašnjenje od policije koja im i šalje te izmene i dopune pravilnika koje su često neprecizne i nedorečene kao i ZOBS. I na kraju korisnik ima problem...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
j00j4nt200
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 64
Godina : 50
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 25.01.2016

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimePet 12 Jan - 12:04

Jel ima neki papir da im se da, da shvate na tehnickom da ne treba za staru bubu 4 sedista?
Nazad na vrh Ići dole
j00j4nt200
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 64
Godina : 50
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 25.01.2016

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimeSub 13 Jan - 0:11

Ja sam ovako shvatio problematiku:

0.
Pravilnik o podeli motornih i prikljucnih vozila i tehnickim uslovima za vozila u saobracaju na putevima:
Član 101.
Sigurnosni pojasevi moraju da budu homologovani i ugrađeni prema jednoobraznim tehničkim uslovima. Vozilo mora da bude homologovano u pogledu priključaka za pričvršćivanje sigurnosnih pojaseva i pričvršćenja sistema ISOFIX.
Vozila vrste M1 proizvedena nakon 5. oktobra 1974 moraju imati sigurnosne pojaseve za prvi red sedišta. Vozila vrste M1 proizvedena, odnosno prvi put registrovana nakon 1. februara 1986 moraju imati priključke za vezivanje sigurnosnih pojaseva za sva sedišta za koja je to naznačeno u deklaraciji proizvođača. Vozila vrsta M i N, koja su prvi put registrovana u Republici Srbiji nakon 1. marta 2012. godine, moraju imati sigurnosne pojaseve za sva deklarisana sedišta, izuzev vozila vrsta M2 i M3 klasa I, II ili A.

Pa je nekome sinulo da moze da uzme pare na pojaseve na zadnjim sedistima i iz toga je proizislo brojanje mesta za sedenje na zadnjem sedistu?

1.
Pretragom interneta i uputstava za upotrebu ne mogu sa sigurnoscu da nadjem na koliko je putnika deklarisana buba type1??? U wiki pise 4 u uputstvu za upotrebu pise naduvaj jace gume ako ima 5 putnika?

2.
Postoji baza agencije za bezbednost u saobracaju kojoj mogu da pristupe tehnicki pregledi koji placaju pretplatu:
http://www.abs.gov.rs/tabela-korisnika-postojeceg-skupa-tehnickih-karakteristika-o-vozilima-iz-registara-agencije

Treba na neki naci proveriti sta pise o bubi type1 1200 u toj bazi?
4 sedista ili 5 sedista ili ne pise nista?

3.
Ako je 5 sedista sve ok.
Ako ne pise nista onda?

Ako pise 4 sedista?
Stranica:
http://abs.gov.rs/utvrdjivanje-tehnickih-karakteristika-vozila
Popunim se zahev (kako?) i uplati 310 dinara za taksu i 3000 dinara agenciji za uverenje (ili 3300 dinara) i sta onda iz uvererenja sledi nova saobracajna i nove tablice?

Ako je neko to radio nek javi? Ovako Suspect study confused
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimeSub 13 Jan - 7:59

Koliko znam problematika u vezi sa brojem mesta je povezana sa novim automobilima koji su uvezeni polovni, i koji su fabrički namenjeni za 4 osobe ali su kod nas greškom registrovani za 5 (npr. nova buba) pa sad to policija hoće da ispravi.
Stara buba je pravljena kod nas i od početka je fabrički bila predviđena za 5 osoba i tu nema šta da se ispravlja, policija ne može da ispravlja i prepravlja fabričke specifikacije vozila.
Nekada je bilo kola predviđenih za 4 osobe, kao fića na primer. Po tadašnjim propisima proizvođač nije bio obavezan da ugradi spoljni retrovizor, pa ga fića fabrički dugo nije ni imao.

Ja nisam imao taj problem...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
j00j4nt200
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 64
Godina : 50
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 25.01.2016

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimeSub 13 Jan - 9:38

To je nesto novo od skora...
Ne mogu da nadjem nigde da u tehnickoj specifikaciji 1200ke pise da je konstruisana za 5 putnika, pa da to prilozim kao dokaz?

problem sa registracijm Gume.th


Poslednji izmenio j00j4nt200 dana Pon 15 Jan - 20:33, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
j00j4nt200
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 64
Godina : 50
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 25.01.2016

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimePon 15 Jan - 12:02

Nazad na vrh Ići dole
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimePon 15 Jan - 14:39

Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
j00j4nt200
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 64
Godina : 50
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 25.01.2016

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimePon 15 Jan - 16:30

Ne. Iako sam nasao orginalnu vw brosuru i na engleskom i na nemackom gde lepo pise: 3mesta nazad, kao sto i pise u saobracajnoj. Treba mi potvrda od muzeja automobila, ludilo, ne pređem vise od 500-600km godisnje sa bubom i zeza me ko kako hoce, razmisljam da kupim drugi auto.
Nazad na vrh Ići dole
pavle
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
pavle


Broj poruka : 701
Datum upisa : 01.07.2007

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimePon 15 Jan - 19:25

Da li si ti uopšte probao na nekom drugom mestu da uradiš tehnički pregled?
Nazad na vrh Ići dole
j00j4nt200
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 64
Godina : 50
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 25.01.2016

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimePon 15 Jan - 19:40

Ne Smile Praktikujem u kontaktima sa administracijom da ispunim ono sto trazi.
Kod njih godinama registrujem auta, mislim da znaju da rade svoj posao, nego je problem sistemske prirode.
Zvao sam ove iz Agencije i oni kazu: trazi potvrdu iz Muzeja da je buba oldtimer pa nam se onda javi, cekam da mi Muzej odgovori da li uopste izdaje potvrde i da li sam pitao dobar Muzej. (ili su mislili na vw muzej u nemackoj Very Happy )


btw, wiki:
problem sa registracijm Cccc.th


Poslednji izmenio j00j4nt200 dana Pet 19 Jan - 7:53, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
pavle
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
pavle


Broj poruka : 701
Datum upisa : 01.07.2007

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimeUto 16 Jan - 8:17

U zemlji Srbiji ispunjavanje onoga što administracija traži je ravno mazohizmu. Suštinski, najgore je što ni oni ne znaju, negde kažu jedno a negde drugo, nevezano samo za registraciju automobila..
Mislim da bi mnogo jednostavnije sebi rešio problem ako bi otišao na drugi tehnički pregled, ali volja i odluka je tvoja naravno.
Svako dobro i srećno.
Nazad na vrh Ići dole
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimeUto 16 Jan - 8:41

Izvinjavam se što ću biti malo grublji.

Ne zeza tebe administracija, ni zemlja Srbija. Da izvineš, tebe zajebava neka budala na tom tvom tehničkom pregledu.

Nek pogleda u tu knjižurinu čiju sam ti sliku poslao, mora je imati, to je prosto uslov da bi otvorio tehnički pregled. Ono što piše u tom katalogu to je "zakon". On to što piše prepiše u registracioni list, stavi napomenu utvrđeno na osnovu tog i tog kataloga, strana ta i ta, redni broj ili šifra ta i ta i nema da ga boli glava da li je nešto pogrešio ili nije. Nema dalje. Bilo koji katalog, uputstvo ili nešto slično nije obavezujuće.

Imao sam nekoliko puta u saobraćajnim, pogrešne kubike, kilovate, težinu... Sve sam rešavao na ovaj način... Na različitom tehničkim pregledima.

Idi na drugi tehnički, čisto da probaš.

Ja više stvarno nemam šta da kažem u ovoj temi.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
j00j4nt200
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 64
Godina : 50
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 25.01.2016

problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitimeUto 16 Jan - 9:01

bili ::
Izvinjavam se što ću biti malo grublji.

Ne zeza tebe administracija, ni zemlja Srbija. Da izvineš, tebe zajebava neka budala na tom tvom tehničkom pregledu.

Nek pogleda u tu knjižurinu čiju sam ti sliku poslao, mora je imati, to je prosto uslov da bi otvorio tehnički pregled. Ono što piše u tom katalogu to je "zakon". On to što piše prepiše u registracioni list, stavi napomenu utvrđeno na osnovu tog i tog kataloga, strana ta i ta, redni broj ili šifra ta i ta i nema da ga boli glava da li je nešto pogrešio ili nije. Nema dalje. Bilo koji katalog, uputstvo ili nešto slično nije obavezujuće.  

Imao sam nekoliko puta u saobraćajnim, pogrešne kubike, kilovate, težinu... Sve sam rešavao na ovaj način... Na različitom tehničkim pregledima.

OK, hvala na pomoci, probacu.
Ovo je Novi „Zakon”:
2.
Postoji baza agencije za bezbednost u saobracaju kojoj mogu da pristupe tehnicki pregledi koji placaju pretplatu:
http://www.abs.gov.rs/tabela-korisnika-postojeceg-skupa-tehnickih-karakteristika-o-vozilima-iz-registara-agencije
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





problem sa registracijm Empty
PočaljiNaslov: Re: problem sa registracijm   problem sa registracijm Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
problem sa registracijm
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Problem
» PROBLEM !!!
» Problem
» problem 2
» problem!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: RAZNO :: Ostalo-
Skoči na: