vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 zna li neko

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
mikamoto
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 24
Godina : 57
Lokacija : smederevska palanka
Datum upisa : 17.12.2016

zna li neko Empty
PočaljiNaslov: zna li neko   zna li neko Icon_minitimeSre 29 Nov - 22:48

Prvo da pozdravim sve clanove foruma. U predstavljanju clanova napomenuh da sam planirao izradu HOT ROD-a od bube i radovi su polako krenuli, planovi, spiskovi i ostalo vezano za ovaj projekat. Usporih malo radove i resih da se malo pozabavim papirologijom koja nije za ovaj slucaj ni malo naivna stvar. Skapirao sam kojim redosledom sve ide, ali najveci problem mi je potvrda o saglasnosti proizvodjaca sa prepravkama koje sam planirao. Napisao sam e-mail zastupniku vw grupacije (porsche scg) i sutradan me je pozvao ljubazni gospodin, pozeleo mi srecu sa projektom, ali sa zaljenjem mi rece da je to vise od 40 godina star auto i da oni u svojim datotekama nemaju nikakvih podataka o mom vozilu, a samim tim mi ne mogu izdati potvrdu. Bez nje mi je dokumentacija nepotpuna, a samim tim nema ni atesta ni registracije kako rece gospodin iz ABS-a i jos dodade: nalazite krseve po otpadima i djubristima i hocete da registrujete(buba je presla 49000) ! Vidim po oglasima bagije i neke replike atestirane 2016. i 2017., znaci nov zakon. Interesuje me da li se neko susreo sa ovom problematikom i kako je resio. Unapred hvala na pomoci u prevazilazenju ovog problema koji moze zadesiti svakog ko vrsi promene na svom ljubimcu, pozz
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

zna li neko Empty
PočaljiNaslov: Re: zna li neko   zna li neko Icon_minitimeSub 2 Dec - 22:59

Pozdrav i tebi cheers
Poznanik je imao velikih problema da registruje Bagi koji je uredno bio zaveden u saobracajnoj po starim propisima.Znaci atestiran od ranije,jos 80tih
Problem su izmedju ostalog bile tezine.Srecom sam ja imao u jednom starom casopisu Auto tekst s pocetka 70tih upravo o Bagiju u kom su tabelarno bili dati osnovni podaci pa mu je fotokopija toga do nekle pomogla
Sa poostravanjem propisa o atestiranju prepravki doveli su ljude do toga da prakticno ne mogu da zavrse papirologiju.Imalo je i ovde par tema vezanih za to
Nazad na vrh Ići dole
mikamoto
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 24
Godina : 57
Lokacija : smederevska palanka
Datum upisa : 17.12.2016

zna li neko Empty
PočaljiNaslov: Re: zna li neko   zna li neko Icon_minitimeSub 2 Dec - 23:34

Hvala na odgovoru. Poznata stvr je da u Srbiji sve moze i sve ne moze. Pokusacu jos sa ovom prvom opcijom,ako nista odustajem. Pre nekoliko dana sam isao u laboratoriju u Kragujevcu,Tamo sam bio 99'te kad sam atestirao VW TRIKE, naletim na glavnog tehnicara koji me je posle toliko godina prepoznao i covek mi drugarski kaze da na vreme odustanem, jer su prepravke svrstane u isti kos sa izradom automobila i da mi treba gomila papira od pola metra najmanje, jos rece da od 01. 01. 2015. od kada je ovaj novizakon stupio nisu uradili ni jedan atest kabrioleta, bagija,trajka,motocikla, cak ni rucno pravljene lake auto prikolice. i oni prcaju nesto o podsticanju pronalazastva,tehnickoj kulturi. . . Pozdrav svim forumasima
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

zna li neko Empty
PočaljiNaslov: Re: zna li neko   zna li neko Icon_minitimeUto 5 Dec - 21:29

Na zalost drzava je potpuno ostala bez kompasa,menja propise i sve sto ide uz to uglavnom bez ikakve logike i zato i jesmo tu gde smo
Evo par fotki sa Citroen foruma Srbije,korisnik Zare82 je autor.Svetski skup starih Citroena u Portugaliji
Ovo je samo manji deo sta je covek sve uslikao i sta je sve moguce atestirati i registrovati sirom zapadne Evrope,tj EU
zna li neko WP_20170724_20_22_00_Pro

zna li neko WP_20170725_07_27_47_Pro

zna li neko WP_20170725_07_57_53_Pro

zna li neko WP_20170725_07_58_41_Pro

Samo deo prikolica,a bilo je jos gomila prerada na bazi 2cv.O trulezinama i da ne govorim.I sve je to uredno registrovano u EU
Nazad na vrh Ići dole
mikamoto
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 24
Godina : 57
Lokacija : smederevska palanka
Datum upisa : 17.12.2016

zna li neko Empty
PočaljiNaslov: Re: zna li neko   zna li neko Icon_minitimeUto 5 Dec - 22:55

Kao sve u cilju povecanja bezbednosti u saobracaju, ali im to slabo polazi za rukom,naprotiv. Na jutarnjem programu kao akteri nesreca se ne vide prepravljene BUBE , vec nesto sa fabrickih traka zapadne evrope uglavnom iz druge dekade XXI veka. Mnoge od nas su lisili hobija, ljubavi, da ne kazem opsesije prema tim stvarima, kojima produzavamo zivot i ugradjujemo deo sebe. Po mom misljenju osnovna ljudska prava ! SRAMOTA
PS Ja sam od projekta odustao, zavaricu ovo sto sam posekao i napravicu bubu koliko mi propisi dozvoljavaju, i to moram registrovati na crno do Nove godine, jer cu u januaru mozda morati na bubi da imam katalizator da bih izasao na tehnicki. . . Pozz svima
Nazad na vrh Ići dole
j00j4nt200
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 64
Godina : 50
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 25.01.2016

zna li neko Empty
PočaljiNaslov: Re: zna li neko   zna li neko Icon_minitimeSre 13 Dec - 7:46

Ja imam jednu bubu sa odesecnim krovom koja je uredno bila registrovana po starom zakonu, ali po novom a da je sve po p.s., nix.
I tako, cami u garazi godinama.
Razmisljao sam da nadjem negde skoljku pa da vratim celu skoljku, posto je buba odlicno ocuvana? Smile Samo ne znam kako to da izvedem i koliko bi to kostalo?
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

zna li neko Empty
PočaljiNaslov: Re: zna li neko   zna li neko Icon_minitimeSre 13 Dec - 10:58

Ako je u saobracajnoj uvedena kao kabriolet sto znaci da je prosla atest onda po zakonu mora i moze da se registruje
Ako i pored toga ne moze onda je to samo do uplasenog ili nepismenog radnika na tehnickom pregledu ili salteru Mup-a
Nazad na vrh Ići dole
j00j4nt200
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 64
Godina : 50
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 25.01.2016

zna li neko Empty
PočaljiNaslov: Re: zna li neko   zna li neko Icon_minitimeSre 13 Dec - 11:11

Stara bog te pita gde je, u novoj ne. Verovatno bi mogao da se registruje na frku, ali po p.s. ne.
Tako da sluzi kao pokretni skup rezervnih delova, sto je steta posto je dosta ocuvanija od bube koju vozim.
Nazad na vrh Ići dole
goranmata
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
goranmata


Broj poruka : 572
Godina : 54
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 12.07.2010

zna li neko Empty
PočaljiNaslov: Re: zna li neko   zna li neko Icon_minitimePon 26 Feb - 22:11

Evo malo pomoci
inace ja sam osnovao FB grupu AUTO PRERADE sa ciljem da se mi koji volimo prerade tu druzimo i pomazemo jedni drugima
https://www.facebook.com/milan.maksimovic.505/videos/10215243415334399/
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=lLzWdVRBS5U
Sponsored content





zna li neko Empty
PočaljiNaslov: Re: zna li neko   zna li neko Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
zna li neko
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Da li neko zna?
» ide li jos neko za banjaluku
» da li je neko pokusao ?????????
» el zna neko koji je ovo motor
» Zna li neko gde se mogu naci...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: