vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Pitanje, gasenje auta, struja?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
peki.kg
pridošlica
pridošlica
peki.kg


Broj poruka : 9
Godina : 29
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 16.06.2016

Pitanje, gasenje auta, struja? Empty
PočaljiNaslov: Pitanje, gasenje auta, struja?   Pitanje, gasenje auta, struja? Icon_minitimePet 22 Dec - 21:58

Pozdrav drustvo, treba mi pomoc oko struje na bubi 1976, bar mislim da je u pitanju struja...

Auto mi pali lampicu za alternator kad nagazim na kocnicu i ujedno mi gasi auto. Prvo sam mislio da je problem u alternatoru, ispitao pobudne diode i ustanovio da regler nije valjao. Kupio sam novi regler i sve namontirao i cinilo se da je problem resen, medjutim nije. Kako nagazim jace na kocnicu, tako mi se auto ugasi i upali se lampica na instrument tabli.

Pomislio sam da su se dizne zapusile, pa sam ih odvio i ocistio, medjutim auto idalje isto reaguje...

Neki savet?
Odakle krenuti?
Sta bi moglo da bude u pitanju?

Hvala
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Pitanje, gasenje auta, struja? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanje, gasenje auta, struja?   Pitanje, gasenje auta, struja? Icon_minitimeSub 23 Dec - 10:19

Možda je nizak nivo goriva u lončetu karburatora. Ne bih rekao da to ima veze sa alternatorom, čini mi se da je paljenje lampice posledica gašenja motora a ne uzrok.

Ako je napon na akumulatoru dok motor radi u normalnim granicama (oko 14 volti) regler je ispravan.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
ed72
VW entuzijasta
VW entuzijasta
ed72


Broj poruka : 92
Godina : 51
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 29.09.2015

Pitanje, gasenje auta, struja? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanje, gasenje auta, struja?   Pitanje, gasenje auta, struja? Icon_minitimeSub 23 Dec - 12:59

Pozdrav
ja sam imao iste simptome na svojoj bubi prošli mjesec. Pročistio dizne i radilo dobro 5-6 dana a onda po starom. Ponovo skinuo dizne i opet zapušene bile (nedovoljno goriva u lončetu a ispod karburatora bilo vlažno). Plutajuću diznu sam morao zamijeniti skroz. Usput sam stavio i novi filter goriva. Sada radi kao sat, boje vuče a manje troši i ne gasi se na semaforima (usisnu granu sam ljetos temeljito očistio).

Iako su isti simptomi, ne mora značiti da je djagnoza ista. Mada ja sumnjam da je kod tebe regler u pitanju.

Sretno!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pitanje, gasenje auta, struja? Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanje, gasenje auta, struja?   Pitanje, gasenje auta, struja? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitanje, gasenje auta, struja?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Da li je sve od istog auta?
» Provera stanja auta
» Karoserija krpljenje auta
» struja
» Struja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: od 1967-
Skoči na: