vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
mikamoto
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 24
Godina : 57
Lokacija : smederevska palanka
Datum upisa : 17.12.2016

pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j Empty
PočaljiNaslov: pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j   pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j Icon_minitimePet 29 Dec - 20:55

Predjasnja najave izrade hot roda od Bube pada u vodu zbog papiroloskih komplikacija, cak mi je sluzbenik laboratorije za ispitivanje vozila drugarski rekao: odustani dok je vreme i poslusah ga. Neke prepravke ce biti u okvirima koje zakon "dozvoljava". Ovde cu izneti planove za poboljsanje performansi motora, Inace se profi bavim moto mehanikom 25 godina i nisam bas analfabeta po pitanju SUS motora. Kubikaza motora ne igra presudnu ulogu za dobijanje snage, vec stepen kompresije, koeficijent punjenja(usisavanje) i broj obrtaja tako da cu se usredsrediti na ove 3 stvari. Dobio sam klipove ne znam od cega,ali im je celo vise za 3mm od bubinih, tako da ce taj "visak"na 3D glodalici biti skinut prema obliku glave i pecurki ventila i eto kompresije. Stavljam dva karburatora sa vakuum siberom precnika grla 35mm sa protocnim K&N filterima(honda cbr 1000) sa elektricnom pumpomza gorivo radnog pritiska 0,2-0,3 bar. Ulaz u glave ce biti prosiren, takodje i izlaz prema izduvu i sve maximalno ispolirano, ventili na zalost ostaju isti. Bregasta ide u spec. radionicu u Svedskoj gde se povecava lifting svih bregova, a usisni se prepravljaju tako da koji stepen ranije otvaraju, za izduvne to nije neophodno. Razvodnik paljenja, komutator i bobina idu od golfa GTI 1.8. Izduv rucno pravim od cevi fi 38mm 2 u 2 opet po ugledu na japanski motocikl. Svi delovi koji se okrecu se olaksavaju, a najvise zamajac za skoro 1kg sto naravno zahteva dinamicko balansiranje. Motor koji radim je perfektan, do sada nije otvaran, a presao je samo 50k. To bi u sustini bilo to, pa ako imate predloge, sugestije,savete mozemo otvoriti diskusiju. Pozdrav svim forumasima i sve najbolje u dolazecoj Novoj 2018.god.
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j   pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j Icon_minitimeNed 31 Dec - 9:23

A šta sa hlađenjem? I to bi verovatno trebalo pojačati... Hladnjak ulja u putanji vazduha za hlađenje 3. cilidnra je izazivao povećano zagrevanje pa originalni razvodnik ima paljenje za 3. cilindar zakašnjeno za oko 2°. Možda bi bilo dobro u tom slučaju hladnjak izbaciti napolje.

Uglavnom 1200 motore retko ko frizira koliko sam razumeo, to se najčešće radi sa većim motorima koji već imaju širu turbinu za hlađenje, kućište sa većom pumpom za ulje, dvostruke usisne kanale u glavama, veći prečnik cilindara i veće ventile, hladnjak izvan putanje protoka vaduha za hlađenje 3. cilindra itd.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
mikamoto
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 24
Godina : 57
Lokacija : smederevska palanka
Datum upisa : 17.12.2016

pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j   pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j Icon_minitimeNed 31 Dec - 20:57

prvo da te pozdravim i zahvalim sto si uzeo ucesce u temi kao vrsni poznavalac ovih auta. Prvo dakazem da ovaj auto ne pravim za svaki dan i za postizanje nekih rekorda, pogotovo max. brzine. Nikada nece biti dugo izlozen extremnim obrtajima i naporima, jednostavno hocu da joj povecam odziv na gas i osecaj malo G sile na sedistu, nesto u fazonu "street rod", a tako ce i izgledati. Za extremne voznje imam Fiat coupe 2.0 16v turbo sa 225 KS, sportskim vesanjem,kocenjem,upravljanjem,gumama..., a za svaki dan imam Audi 80 td koga se ne bih odrekao nizasta na svetu, a tu je i motor Honda Cb 750. Da se vratim na temu i dam komentar. Sto se hladjenja tice smatram da ce biti dovoljno zatvaranje izlaza za grejanje kabine(to ce raditi webasto uredjaj) i pokusacu dovesti vise svezeg vazduha do turbine, mozda manju remenicu na alternatoru, ili promeniti korak krilaca turbine, izvadicu termoztat i sve klapne iz kucista, a napraviti skrge spolja koje cu podesavati iz kabine (kao kod klipnih aviona). Hladnjak ulja se moze izmestiti napolje i imati recimo elektricno hladjenje. To se moze raditi i kad se motor isproba, a obavezno ugradjujem merac tempeerature motora ciji ce davac biti postavljen bas na glavu 3. cilindra. Imace merace temp. ulja i pritiska ulja. U zavisnosti od parametara ocitavanja cu resavati probleme ako ih bude bilo. Sto se pritiska ulja i pumpe tice, mislim da ce zadovoljiti potrebe jer je u perfektnom stanju, jaca pumpa bi bila potrebna ak bih ugradio turbinu, a to bi bilo previse mada je imam. sto se tice paljenja za treci klipto se moze resiti prepravkom rotora razvodnika vrlo jednostavno, ali to cu ostaviti za posle probne voznje, mislim da nije potrebno to prepravljati. Ne ocekujem da sve uspe iz prve ,ali je sve resivo. Obavezno cu koristiti olovni aditiv za benzin da ne ostetim sediststa,ventile... koristimga vec godinama za hondu jer je predvidjena za super. Jedina stvar koja je pod znakom pitanja su brezoni glave i sklonost ka cupanju navoja, ali to necu znati dok ne probam. Inace planirao sam da ova masina protrci do juna ove godine sto najvise zavisi od slobodnog vremena, jer mora se raditi i posao od koga se zivi. Sad odosmo u kuhinju na docek Nove. Srecno i sve najbolje svima
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j   pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j Icon_minitimePon 1 Jan - 0:33

Mislim da se zatvaranjem izlaza za grejanje neće povećati protok vazduha za hlađenje motora jer oni imaju posebne izvode, za to bi sem toga trebalo prepraviti i nešto u kućištu turbine. Oni osim toga služe i za hlađenje radijatora kada je grejanje zatvoreno ali ako bi se radijatori izbacili onda to ne bi bilo potrebno.
Klapne su napravljene tako da kada je motor hladan usmeravaju vazduh na cilindre a kad se motor zagreje na glave. Vađenjem klapni se vazduh usmerava na glave i cilidre jednako što i nije baš dobro kada je motor zagrejan, jer se glave greju više od cilindara. Mislim da bi klapne i termostat trebalo ostaviti.

Stariji motori nisu imali klapne, termostat je delovao na jedan prsten koji je stajao kod ulaza turbine i prigušivao je usis kada je motor hladan, a time je smanjivao i hlađenje.

Što se tiče bezolovnog benzina, mislim da je on loš samo za siceve od gusa koje su imali stari motori. Buba odavno ima siceve od čelika, tu bezolovni benzin ne smeta. Ja ga godinama koristim na raznim starijim kolima (1972-1985) bez ikakvih problema. Za bubu barem taj aditiv nije potreban.

Uostalom mnogi motori prilagođeni za rad na gas takođe nemaju problema sa ventilima...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
mikamoto
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 24
Godina : 57
Lokacija : smederevska palanka
Datum upisa : 17.12.2016

pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j   pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j Icon_minitimePon 1 Jan - 22:06

Nisam bas detaljno razmatrao pitanje hladjenja, ali ce mi tvoji saveti pomoci u resavanju tog problema i hvala ti. Sto se siceva tice i na gusanim glavama su bili od celika i izmenljivi u spec. radionicama. radi se o razlici u materijalu siceva, ventila i klipova savremenijih motora, tj svojstvu samopodmazivanja jer u benzinu nema olova koje je mazalo delove gde ne dolazi ulje, zato savremeni motori dobro trpe ugradnju plinckih uredjaja. Gledao sam reparaciju starijeg SAAB-a koji je imao fabricki plinski uredjaj i na usisnoj grani pumpicu koja u odradjenom periodu pusti kap motornog ulja. Naravno svako ima svoje misljenje po ovom pitanju. Interesuje me samo sta mislite o brezonima glava na 1200 motoru kad se poveca kompresija i uopste snaga motora. Da li da probam sa postojecim, ili da odmah stavljam deblje. Pozz svim clanovima foruma i srecna Nova godina
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j   pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j Icon_minitimeUto 2 Jan - 13:40

Kućišta za motor D 1200 su se razlikovala po kanalima za protok ulja, prečniku podnožja cilidra i još nekim detaljima. Kvarenje navoja ne verujem da je posledica kompresije, već je problem u materijalu od koga je izliveno kućište (legura magnezijuma) i koji nije baš mnogo otporan...

Ako su navoji ispravni ne vidim potrebu da se menjaju brezoni.

Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
mikamoto
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 24
Godina : 57
Lokacija : smederevska palanka
Datum upisa : 17.12.2016

pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j   pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j Icon_minitimeNed 27 Jan - 13:10

Zdravo svim forumasima. Rekoh malo da osvezim temu od pre godinu dana. Elem, od svih napisanih prepravki na motoru, sve je uradjeno, motor ubacen i upalio je. Radi prilicno dobro, ali mi sleduje dobra modifikacija dizni na karbovima, no zato je potrebna voznja, a zbog radova na sasiji jos nisam u mogucnosti da probam to. U medjuvremenu moram resiti jos jedan problemcic, tj ugradjena su dva karburatora, a trudio sam se da put smese bude sto kraci i oni sada stoje nisko (nizi su od rezervoara) i stalno dobija gorivo sto moze dovesti do presisavanja u stajanju. Problem cu resiti elektro ventilom za bezin, ili cu deo cevovoda podici iznad nivoa rezervoara i po zakonu spojenih sudova spreciti doticanje goriva kad je pumpa iskljucena. Zbog moje kontrole dodao sam sledece instrumente: obrtomer, voltmetar sat pritiska ulja i sat temp. ulja. Ceo auto je doziveo restauraciju i modifikaciju, izmedju ostalog je malo limarijski srejen, ofarban, Uradjen je enterijer sa sedistima vw corado, prednje disk kocnice Pasat b5, spusten prednji i zadnji trap, celicne felne 17 coli (pezo 407), gume 215/40. . . Kad sve bude gotovo ubacicu fotke, jer auto stvarno lepo izgleda,bar tako kazu oni sto su ga videli. Znam da mnogi vole klasican izgled bube, i smatrace ovo skrnavljenjem, ali svako ima pravo da misli sta hoce i svoj auto sredjuje kako hoce. Pozdrav svima do sledeceg javljanja!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j Empty
PočaljiNaslov: Re: pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j   pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
pokusaj u najavi friziranja motora vw 1200j
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Rad motora 1200j
» 1200j
» 1200j
» 1200j
» 1200j

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: