vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Podešavanje karburatora

Ići dole 
+14
zdeki
kema
draganavala
nebkv
golfmk1--
Dika
zverko
Lijepi Dzoni
Jovan
zvonkobt
bubuleja
GibaniTZa
popesky
KdF
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Jovan
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Jovan


Broj poruka : 182
Godina : 46
Lokacija : Bačka Palanka
Datum upisa : 04.06.2007

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeSre 9 Sep - 15:27

@KdF - Jesam,menjao sam obe membrane,dihtunge,sve čistio detaljno,produvavao kompresorom...U početku sam hteo da kupim u ASTORU novu ajnšpric diznu,ali sam batalio kad sam pročistio staru...Vreme će pokazati da li će biti i za tim potrebe!

Idem malo u off,ali ka vrlo srodoj temi,pa postavljam pitanje - da li na moj AB motor,mogu da postavim onu PIERBURG AC pumpu (na šraf),jer sam do sada,pa i sada,uvek imao onu pertlovanu brazilsku varijantu?Osim seta dihtunga,moram li tom prilikom naručiti i zameniti i odgovarajuću šipkicu,koja otvara (zatvara) usisni i (zaptivni) ventil te pumpe?

Grešim li,ili se te dve šipkice razlikuju u dužini za 10mm (100mm i 110m)?
Koja dužina šipkice odgovara toj PIERBURG pumpi,koja se može detaljno remontovati nebrojeno puta?Imam tu pumpu u garaži,ali su joj membrane krte i neispravne...Dobih je igrom slučaja,od jednog poznanika,koji je delio preostale delove svoje rashodovane bube!Pumpa je veoma očuvana,ali se dvoumim oko njenog postavljanja,pa Vas molim za savet!

Hvala momci!

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeSre 9 Sep - 15:42

Пирбург пумпа се може ремонтовати али није ни она неуништива. Док год неповратни вентили затварају промена мембрана је могућа, али ако они почну да пропуштају ту је од прилике крај пумпе јер није предвиђена њихова замена.

Мембране су јако скупе (од прилике као цела бразилска пумпа) па би требало установити да ли ти неповратни вентили затварају пре него што се мембране набаве.

Што се дужине подизача тиче, према подизачу иде и пумпа (види овде - http://www.kaeferland-shop.de/index.php?action=list&pageNr=1&sid=5c5a1720e73ba63ff7aff52f9af15633&sid=5c5a1720e73ba63ff7aff52f9af15633 ).
Изгледа да твој мотор има подизач од 100 мм ?

Иначе, мембране за ту пумпу су потпуно истих димензија као за Заставина возила, а те мембране коштају стотинак динара. Једини проблем је у томе што уз Заставине мембране не долази носач који би требало направити, а треба и посебно направити малу мембрану. У сваком случају ко има услова неупоредиво је јефтиније. Сам материјал мембрана је исти, јер га производи јако мало фабрика у свету (најчешће Effbe, http://www.effbe.de/en/produkte/membranen.php).
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Jovan
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Jovan


Broj poruka : 182
Godina : 46
Lokacija : Bačka Palanka
Datum upisa : 04.06.2007

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimePet 11 Sep - 13:07

@KdF - Hvala veliko na konkretnom objašnjenju,i ostavljenom linku!

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/
Lijepi Dzoni
pridošlica
pridošlica
Lijepi Dzoni


Broj poruka : 11
Godina : 58
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 28.04.2010

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeSre 28 Apr - 12:14

Evo da dodam i jedan moj neugodan slucaj u pocetku(naravno,kada sam imao velikh problema sa cijelom bubom,ali sam ostao uporan!).Naime,na semaforu nije odmah primao gas,nego sam morao nekoliko puta da dodam gas da bi ga primio.Nakon citanja knjige Ditera Korpa skontam da je u pitanju zacepljenost spric dizne koja se nalazi kada se skine gornji dio karburatora i vide se zakrivljena tanka cjevcica!Ja pokusavao sa tankom zicom da je procepim,al nista!Na kraju sam je skinuo,jedva nekako provukao tanku zicicu i uspio je odcepiti!Medjutim,avaj,kardinalnu gresku sam napravio sto je nisam dobro uvrnuo(ustvari ona se i ne moze uvrnuti,vec dobro nabiti u svom konusnom lezistu!),i pogadjate!?nakon sastavljanja karburatora i paljenja motora sve bilo ok dok nisam poceo turirati motor da bih provjerio da li dobro prima gas-kad..... What a Face Nema tog smajlija koji bi opisao moje razocarenje!.Poceo klepetati motor tako snazno da su sve komsije izasle na prozor-mislili smak svijeta...Naravno,radi se o tome da mi je upala spric dizna iizmedju ventila.Gotovo!Pomislih vec da moram komplet motor mijenjat.Naravno,nisam vise nista smio dirati vec sam pozvao taxi da me odslepa do Nihada majstora koji je potvrdio da mora vadit spric diznu i da ce mu trebati cijeli dan za to!Uzas!Naravno majstor je to lijepo sredio,dosao ja po svoj bibi,upalio ga,radi ko sat!I usluga naravno 50€!Rekao mi je da vise uopste ne diram tu špric diznu(djavo da je nosi! Evil or Very Mad ),inace ce mi ponovo upasti medju ventile.Haj,sve je u redu dok je auto u gradu,ali ne daj Boze da se to desi negdje na otvorenom putu,recimo na Jadranskoj magistrali!?Tako,da je vise ne diram,a i nema potrebe,jer mi sasd bas lijepo prima gas!Eto,podijelih s vama svoj neugodan slucaj u slucaju da neko isto napravi!?(ne daj Boze!)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.folcika.ba
zverko
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
zverko


Broj poruka : 317
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.02.2008

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeSre 28 Apr - 15:27

pitanje : cemu sluzi ta mala membrana u pumpi ? i kako bi mogla da se napravi ?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milanbishpapa
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeSre 28 Apr - 22:05

Ajnšpric-pumpa obezbeđuje obogaćenje smeše pri naglom dodavanju gasa, kako bi motor mogao da ubrza bez gušenja. Prilikom otpuštanja gasa, membrana u komoru pumpe usisa benzin iz lončeta karburatora. Kada se gas doda, membrana kroz diznu istisne određenu količinu benzina u grlo karburatora čime se smeša vazduha i benzina obogati, tj. postane masnija, i time motor bolje ubrzava. Količina ubrizgavanja se šteluje, i to treba učiniti ako se na primer karburator remontuje, ili ako se membrana menja.

Membrana je ista za mnoge Solex karburatore, tako da odgovara od na primer golfa 1, ne vidim što bi je pravio kad se može anbaviti jeftino. Ali, nije ni to teško - samo treba onaj metalni deo na sredini napraviti (ili iskoristiti sa stare) ii zašrafiti na novu membranu (može da se iseče od membrane pumpe za benzin za Zastavu ili neke slične).
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
zverko
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
zverko


Broj poruka : 317
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.02.2008

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeSre 28 Apr - 22:40

jao izvinjavam se, ja o jednom razmishljam a drugo pishem Embarassed affraid !!!
Mislio sam na onu malu membranu sto dodje ispod malog gornjeg poklopca na pirburgovoj pumpi za benzin Very Happy ! Cemu ona sluzi, i kako bi se nova mogla napraviti ?

Izvinte josh jedared cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milanbishpapa
zverko
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
zverko


Broj poruka : 317
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.02.2008

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeSre 28 Apr - 23:02

A kad pomenuste ajnspric pumpu...imam problema sa njom. Naime, kad treba da krenem, moram prvo da dodam jaci gas, ili da malo "naturiram" pa tek onda krene uz trokiranje. Ako to ne uradim, motor bukvalno "zakuca" tj. ugusi se. To se desava i prilikom ubrzavanja, moram da pumpam gas da bi mogao da ubrza. Kad pogledam cevcicu u karburatoru, i povucem polugu gasa, desi se da jako malo benzina spricne iz nje. Zanimljivo je, da se to desi kad polugu povucem za par milimetara, recimo koliko je dovljno da stisem gas kad krecem. Ako je povucem do kraja, onda spricne dosta. Ali, ako to uradim posle par pumpanja poluge, onda normalno spricne, kao da se nivo benzina u kanalu spusti, tj. vrati se prema loncetu, pa onda mora da se napumpa ponovo. Sta bi mogao biti uzrok tome, i kako bi se to moglo resiti ?
A druga stvar, koju sam primetio, a ne znam da li je povezana sa istim problemom, je da na usponu motor gubi snagu, i to se brzina spusta kao da stiskam kocnicu, medjutim, ako prebacim u nizi stepen prenosa, tek mu se onda "vrati" snaga i krene da ubrzava, ali opet je to samo dovoljno da odrzim brzinu da auto ne stane ali i ne da ubrza nesto drasticno. Normalno mi je da se na uzbrdici spusta brzina ... ali ovo se bukvalno cuje kako motor nema snagu i gushi se. Da li je moguce da je ovo takodje od ajnspric pumpe ?

Nadam se da sam bio dovoljno precizan u opisu Very Happy !?

PozZz cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milanbishpapa
Lijepi Dzoni
pridošlica
pridošlica
Lijepi Dzoni


Broj poruka : 11
Godina : 58
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 28.04.2010

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeSre 28 Apr - 23:34

zverko ::
....
....A druga stvar, koju sam primetio, a ne znam da li je povezana sa istim problemom, je da na usponu motor gubi snagu, i to se brzina spusta kao da stiskam kocnicu, medjutim, ako prebacim u nizi stepen prenosa, tek mu se onda "vrati" snaga i krene da ubrzava, ali opet je to samo dovoljno da odrzim brzinu da auto ne stane ali i ne da ubrza nesto drasticno. Normalno mi je da se na uzbrdici spusta brzina ... ali ovo se bukvalno cuje kako motor nema snagu i gushi se. Da li je moguce da je ovo takodje od ajnspric pumpe ?

Nadam se da sam bio dovoljno precizan u opisu Very Happy !?

PozZz cheers
Za ovo ti mogu reci da nema veze špric dizna,vec ti je previse osiromasena smješa!Malčice obogati smješu i vidjet ces razlike kako ce vuci uzbrdo(i trositi vise-naravno!)
Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.folcika.ba
zverko
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
zverko


Broj poruka : 317
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.02.2008

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeSre 28 Apr - 23:43

i jojjj pa i ovako pije preko 12 affraid !!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milanbishpapa
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeČet 29 Apr - 6:57

zverko ::
i jojjj pa i ovako pije preko 12 affraid !!!

Proveri dali dovoljno goriva dolazi u karburator! Skini crevo sa karburatora i neka neko zavergla motor, mlaz koji izlazi iz creva treba biti jak. Isto tako proveri membranu od ajnspric pumpe (ali to radi kad je karburator skinut). Narvno pri rasklapanju karburatora proveri i nivo goriva u istom!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeČet 29 Apr - 8:18

Sve poluge koje pokreću ajnšpric-pumpu treba da budu ispravne, ne smeju biti iskrivljene ili pohabane. Dešava se da se neke od njih pojedu, dobiju previše zazora. Pored toga, količina ubrizgavanja se šteluje, i ako nije dovoljna može se povećati. Na raznim karburatorima se to šteluje na različitim mestima, a količina treba da bude oko 1,3-1,5 ml po hodu poluge za gas, zavisno od motora. Uzrok takođe može biti i u prljavštini koja zaglavljuje kuglicu (usisni ventil ajnšpric-pumpe) ili druge kanale.

Što se male membrane pumpe za benzin tiče, to je u stvari ventil koji sprečava da se benzin slobodnim padom (kad je rezervoar pun) sliva u karburator. Ovaj ventil propušta benzin u karburator tek kad proradi pumpa za benzin i kada se u pumpi stvori pritisak. Ovo nemaju sve pumpe. Takođe se može napraviti prebacivanjem metalnih delova sa stare membrane na novu koja se iseče od neke druge membrane (kao što rekoh već).
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
zverko
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
zverko


Broj poruka : 317
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.02.2008

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeNed 2 Maj - 10:07

e ovako, pritiska u pumpi ima, samo ne znam da li je dovoljan, ili cak i prejak....moracu da nadjem manometar... pod iglicasti ventil sam podmetnuo jos jednu platnu jer mi se ucinilo da je previse goriva... kako se inace tacno odredjuje kolicina goriva u karburatoru ? i koliko treba da bude?

Onda sam pregledao pumpu za ajnspric.... membrana je odlicna, ali koliko god da sam stelovao i povecavao kolicinu goriva, uvek je izbacivala uspod 1ml, i zanimljivo je da se ta kolicina stalno menjala, kao da nema konstantan protok. Proverio sam kuglicu u loncetu i ona je slobodna. Medjutim, kuglica koja se nalazi u kanalu ispod cevcice za ubrizgavanje je zaglavljena i ne moze da izadje. Pokusavao sam da je iscackam i da laganim lupkanjem po kucishtu izbacim napolje, ali ne vredi....onda sam uzeo lepo neki stari karburator, prebacio dizne na njega, montirao ga, nastelovao ga kako sam umeo, i sad odlicno pali, ubrzava, ima snagu, ne stuca, medjutim, kod kocenja mi se gasi motor, a i ne bih rekao da se potroshnja smanjila.... jer gledajuci koliko sam presao i gde je otisla kazaljka, uporedjujuci sa predjsnjim iskustvom .... izgleda mi kao da je mozda za nijansu manja potroshnja....al ok sledeci rezervoar ce tacno pokazati .... koji su sve faktori koji uticu na potroshnju goriva ?

Hvala vam na odgovorima i savetima cheers !!!

PoZzzZ
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milanbishpapa
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeNed 2 Maj - 15:51

Pritisak pumpe za benzin bi trebao da bude oko 0,15-0,2 atmosfere (110-150 mm živinog stuba ako koristiš manometar aparata za merenje krvnog pritiska).

Nivo u lončetu bi trebao da bude oko 19 mm ispod gornje ivice tela karburatora, sa plovkom unutra. Treba pustiti motor da malo radi na leru da se lonče napuni, onda ga ugasiti i skinuti poklopac pa izmeriti.

Potrošnja zavisi od više stvari. To su stanje motora (kompresija prevashodno, zatim ispravnost instalacija za paljenje - svećice, kablovi i td.) i naštelovanost motora (ventili i paljenje). Pored stanja motora, tu mnogo utiču i uslovi eksploatacije - da li je vožnja na otvorenom ili u gradu, da li se vozi u najpovoljnijem ražimu rada motora (opseg broja obrataja u kome motor postiže najveći obrtni momenat), režim vožnje i td. Tako na primer potrošnja u gradu može da bude čak i duplo veća od potrošnje na otvorenom ako su velike gužve i zastoji. Zato potrošnju u gradu ne treba uzimati kao merodavnu. Na primer računa se da svakih 100 kg dodatnog tereta povećava potrošnju za oko 1/2 litra.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
zverko
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
zverko


Broj poruka : 317
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.02.2008

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeNed 2 Maj - 18:12

Provericu pritisak cim nabavim manometar, a nivo benzina odma proveravam Very Happy !
U medjuvremenu, uzeo sam "stari" karburator, da proverim sta se desava sa kuglicom.... te sam otvorio citav kanal gde prolazi benzin, ocistio ga, kuglicu izbio napolje, ocistio joj leziste, i za sad odlicno radi ajnspric .... videcu josh da li je sve ok kad ga montiram na motor ....

Hvala Kdf cheers !!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milanbishpapa
zverko
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
zverko


Broj poruka : 317
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.02.2008

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeUto 6 Jul - 17:25

ovako, nakon puno gnjavljenja oko karburatora, uzeo sam jedan stari solex, kojeg sam oprao, izduvao, zameno mu dizne i dihtunge. Buba sad ide odlicno, bez ikakvog trzanja, dobro vuce, trosi u gradu oko 10l, sto je uspeh, buduci da mi nikad nije trosila ispod 12l Evil or Very Mad ... medjutim ima jedan mali problem, a to je da mi se na leru gasi. tacnije, samo kad se oduzme gas u voznji, i kad krenem da kocim. obavezno mora da se ugasi kao da ima neki fals vazduh !? ukoliko uspem da stisnem gas, pre nego sto se ugasi, onda nastavi da radi normalno u leru, i nema tendenciju da se ugasi i radi mirno. Dakle gasi se samo u voznji kada kocim... da li je moguce da se to desava zbog pojedenih piksni na osovini leptira gasa ??? ima lufta ... ali ne bih znao da kazem da li je u granici normale ?

Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milanbishpapa
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeUto 6 Jul - 19:12

Pa tu ne bi trebalo da ima lufta uopšte, mada motor radi normalno iako postoji neki mali zazor. Tu ulazi falš vazduh i remeti rad motora na leru. Zato bi to trebalo sanirati - to bi mogla svaka mašinska radionica, samo ako oće da se bave time. Treba razbušiti stare biksne i nabiti nove prema osovinici leptira.

Naravno, pitanje je da li je sve ostalo na karburatoru ispravno, tj. da li se motor gasi baš zbog toga. Da li je ispravan nivo goriva u lončetu? Da li je mešavina na leru ispravno podešena? Paljenje, platine...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
zverko
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
zverko


Broj poruka : 317
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.02.2008

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeUto 6 Jul - 20:16

nivo u loncetu je 19mm, od ivice, bez dihtunga, sa plovkom. Paljenje je uredu, proverio, platine takodje + ima tranzistorko paljenje(cisto da napomenem). Sa drugim karburatom se nije uopste gasio, ali je taj imao druge probleme, tako da predpostavljam da nije do paljenja. Ventili stelovani pre 1000km, e sad da li smesha dobro nastelovana ... ne bih znao da kazem, znam da mi pali i hladan i topao bez gasa, odicno vuce, pristojno troshi, izduvne cevi sive boje ... zanimljivo je da mi se sa istim tim karburatorom isto desavalo i ranije, pre cishcenja...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milanbishpapa
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeUto 6 Jul - 20:32

Možda je malo siromašnija smeša, odvrni malo šraf za štelovanje pa probaj.

Smeša se inače šteluje samo na potpuno zagrejanom motoru tako što se šraf zavrće sve dok motor ne počne da radi neravnomerno, a onda se polako odvrće dok se ne dobije najbolji rad motora.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
zverko
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
zverko


Broj poruka : 317
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.02.2008

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeUto 6 Jul - 21:51

upravo tako sam i stelovao scratch ... gledacu da promenim piksne ... ako i nije to, ne moze da mu skodi ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milanbishpapa
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeSre 7 Jul - 7:52

Odvrni malo šraf za smešu prvo, možda to pomogne.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
zverko
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
zverko


Broj poruka : 317
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.02.2008

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeSre 7 Jul - 9:53

ok, probacu prvo sa tim
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milanbishpapa
golfmk1--
pridošlica
pridošlica
golfmk1--


Broj poruka : 1
Godina : 31
Lokacija : zenica
Datum upisa : 20.02.2014

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeČet 20 Feb - 0:31

eh treba mi pomoc oko moga auta golf 1 1978 godina 1.1 benzin..imam problem sa vucom uzbrdo uopce nece da prima gas ide ali jedva moram uz najmanje brdo da presaltam u prvu brzinu,...ujutro kada se upali ruzno radi ali dobro vuce cim se ugrije dolaze ovi problemi gore navedeni i imam problem sa potrosnjom ...molim vas na odgovor  Smile 
Nazad na vrh Ići dole
http://pik.ba
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeSre 10 Sep - 22:47

Taj motor 1.1 ima dosta slican karburator kao Bubin motor 1600,solex 34
Uzroci mogu biti raznorazni,najbolje je da auto pregleda neki majstor jer ako bi sada krenuli sa mogucim razlozima pobrojali bi skoro sve
Nazad na vrh Ići dole
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 52
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitimeNed 14 Sep - 10:43

pregledaj sauh.. kad se ugreje motor ne moze da radi ako je zatvoren sauh, na tom modelu je bilo raznih resena mehanicki elektricni ili na vodu..
Nazad na vrh Ići dole
http://...
Sponsored content





Podešavanje karburatora - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Podešavanje karburatora   Podešavanje karburatora - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Podešavanje karburatora
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Servis karburatora
» 2 karburatora u bubu,cena??
» Podesavanje na brzinski karburatora.
» 2 karburatora = vise snage??

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: