vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Bijela skrama na čepu od ulja

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
momir
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 26
Godina : 61
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 22.07.2016

Bijela skrama na čepu od ulja Empty
PočaljiNaslov: Bijela skrama na čepu od ulja   Bijela skrama na čepu od ulja Icon_minitimePet 15 Dec - 9:17

Na čepu od ulja, moje bube 1200, zimi se javlja bijela skrama. Da li je u pitanju loše ulje ili je neki problem sa motorom ? Je li neko imao slična iskustva ? Pozdrav Momir Čukić iz Podgorice
Nazad na vrh Ići dole
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

Bijela skrama na čepu od ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Bijela skrama na čepu od ulja   Bijela skrama na čepu od ulja Icon_minitimePet 15 Dec - 13:05

Majonez (mešavina ulja i vode). Relativno česta pojava zimi. U motoru se kondenzuje vlaga iz vazduha i meša se sa uljem. Posledica čestih kratkih vožnji.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Bijela skrama na čepu od ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Bijela skrama na čepu od ulja   Bijela skrama na čepu od ulja Icon_minitimePet 15 Dec - 14:31

Stariji modeli su upravo zato imali cev od nalivnog grla koja ide dole ispod motora, i završava se gumenim nepovratnim ventilom. Ovaj odušak ima dvostruku ulogu - jedna je da ispušta kondenzovanu vodu napolje kako se ne bi mešala sa uljem a druga da tu izlaze gasovi iz kućišta motora koji se normalno stvaraju i kada je motor ispravan (iberlauf). Kasnije je u cilju smanjenja zagađenja dodato crevo od nalivnog grla do filtera za vazduh tako da se ti gasovi usisavaju u motor i ponovo sagorevaju (ti gasovi su sagoreli ili delimično sagoreli i prošli su između klipova i cilindara u kućište). Na poslednjim modelima, verovatno sredinom sedamdesetih, ta cev koja ide dole je ukinuta. Nepovratni ventil bi trebalo da služi da atmosferski vazduh ne ulazi u kućište motora odnosno da motor preko nje ne usisava atmosferski vazduh umesto te gasove. Kod motora sa tom cevčicom trebalo bi i taj nepovratni ventil da bude ispravan, mada ga često i nema...

Ti gasovi koji prolaze u kućište normalno sadrže i vodenu paru pa kada je motor hladan ona se kondenzuje unutra, i ta voda se meša sa uljem i pravi se emulzija ("majonez"). Toga ima i u motoru a ne samo na čepu. Osnovni proizvodi sagorevanja su ugljen dioksid i vodena para.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
momir
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 26
Godina : 61
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 22.07.2016

Bijela skrama na čepu od ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Bijela skrama na čepu od ulja   Bijela skrama na čepu od ulja Icon_minitimePet 26 Jan - 19:19

Ranije sam vidio da je neko koristio ulje Liqui moli Mos 2 u bubi i da se dobro pokazalo. U Podgorici ima Liqui moli Mos 2, polusinteticko ulje, pakovanje od 5 litara. Da li je neko imao iskustvo sa ovim uljem ?
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Bijela skrama na čepu od ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Bijela skrama na čepu od ulja   Bijela skrama na čepu od ulja Icon_minitimeSub 27 Jan - 11:11

MoS2 ili molibden disulfid je nekada prodavan posebno kao dodatak za ulje koji smanjuje trenje u motoru (verovatno se misli na "suvi" start jer pri radu motora ako je sve u redu inače nema dodira metalnih delova jer ih razdvaja uljni film). Dakle ne bi trebalo da šteti, može samo da koristi.
Međutim treba voditi računa o viskoznosti ulja, polusintetička ulja su obično niže viskoznosti od potrebne za VW motor koja bi trebalo da bude najmanje 15W40 a leti može i 20W50 ili 20W60.
Iskustva sa konkretnim uljem nemam.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
momir
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 26
Godina : 61
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 22.07.2016

Bijela skrama na čepu od ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Bijela skrama na čepu od ulja   Bijela skrama na čepu od ulja Icon_minitimeSub 27 Jan - 20:39

Ovo je 10 W 40. Hvala na odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
momir
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 26
Godina : 61
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 22.07.2016

Bijela skrama na čepu od ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Bijela skrama na čepu od ulja   Bijela skrama na čepu od ulja Icon_minitimeSub 27 Jan - 20:43

Pitao bih Vas, koje Vi ulje koristite u bubi, odnosno sa kojim ste imali najbolja iskustva ? Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Bijela skrama na čepu od ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Bijela skrama na čepu od ulja   Bijela skrama na čepu od ulja Icon_minitimeSub 27 Jan - 21:59

Ljudi sipajte Modricu long lajf menjajte je na 5000 i uzivajte !
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Bijela skrama na čepu od ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Bijela skrama na čepu od ulja   Bijela skrama na čepu od ulja Icon_minitimeNed 28 Jan - 10:19

Ja sam ranije koristio galaks unia 15W40 a u poslednje vreme mešavinu modriče 15W40 (1,5l) i 20W60 (1l). Menjam na 100 radnih sati.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

Bijela skrama na čepu od ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Bijela skrama na čepu od ulja   Bijela skrama na čepu od ulja Icon_minitimeNed 28 Jan - 11:10

Koristim "crnu" Modriču 15w40. Tako je zovu jer je pre bila u potpuno crnom pakovanju, sad je nešto žuto-crno.

Prelazim malo, do 1000 km godišnje. Menjao sam jednom u dve god. ali sam sad rešio da menjam jednom godišnje i to zbog čišćenja mrežice jer bude puno taloga, inače ulje i posle dve god izgleda sasvim ok.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Bijela skrama na čepu od ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Bijela skrama na čepu od ulja   Bijela skrama na čepu od ulja Icon_minitimeNed 28 Jan - 19:13

Ja na situ nikad nisam našao ništa pa sam prestao da ga skidam i čistim...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Bijela skrama na čepu od ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Bijela skrama na čepu od ulja   Bijela skrama na čepu od ulja Icon_minitimePon 29 Jan - 0:44

Ako se redovno menja ulje uglavnom bude cisto sa vrlo malo skrame
Najbolji je poklopac sa srafom u sredini,kad vidim takav onda sam siguran da me svasta ceka kada skinem poklopac jer tu obicno niko nikad nije skidao sito Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bijela skrama na čepu od ulja Empty
PočaljiNaslov: Re: Bijela skrama na čepu od ulja   Bijela skrama na čepu od ulja Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Bijela skrama na čepu od ulja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kretanje ulja u filteru ulja
» bijela perla
» Fam ulja
» Ulja
» Ulja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: od 1967-
Skoči na: