vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji

Ići dole 
+29
goranmata
adro15493
kema
cobi
milan
mimi westfalia
dexit
wendol
Nemanja Nikolić
nebojša
zikale
kosta
bili
nikson
GibaniTZa
Braca
jovca
Bugman
bubuleja
vlajko05
Dika
becavw
KdF
dechkotzar
Ivan V
Tomas Volk
Doktor
toxic
nebkv
33 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSre 24 Okt - 13:31

Tomas Volk ::
To Doc
Alexa je nas drug What a Face What a Face What a Face What a Face
Zna li se nesto vise sem da je split 50/51 Question

Budem ga pitao za detalje pa postam ovamo, pošto vidim da on ne sudejluje na forumu...

Auto mu je ostavio netko iz najuže obitelji i ima manje od 100tkm ! Cool
Sveukupno, možda jedan od najoriginalnjih aircooled auta iz tog vremena - nerestauriran ! cheers

Da, tema će se vjerojatno povlačiti godinama, jer će se otkrivati novi stari krševi, budi siguran u to ! cheers Cool
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Registar   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeČet 25 Okt - 17:32

Interesovanje naroda za registar trajalo dva dana.Sad svi otisli u rubriku Ponude. scratch
Moram da osvezim ovu rubriku,nedam da se nahvata paucina ovde Basketball
Nazad na vrh Ići dole
Ivan V
dr. VW
dr. VW
Ivan V


Broj poruka : 946
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.08.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeČet 25 Okt - 17:54

Tomas Volk ::
Interesovanje naroda za registar trajalo dva dana.Sad svi otisli u rubriku Ponude. scratch
Moram da osvezim ovu rubriku,nedam da se nahvata paucina ovde Basketball

e i ja mislim isto u stvari nisu ljudi zainteresovani, za mene licno ovo je ogroman pomak napred od pre dva dana. Spiskovi su EXTRA ali kome to treba?

Treba dodati neidentifikovani oval 1957 u voznom stanju prodaje se 1700 eur neznam nista vise ali saznacu i neki oval (neznam godiste) kabrio. Moj poznanik iz BG kaze da mu je njegov drug ponudio da kupi od njega ovog ovala za tu cenu a kao nudili su mu i kabrio. A taj sto prodaje je bio na Metropolis TV i izjavljivao da za razliku od drugih on vozi oldtajmere. Ne znam u kom kontektsu ali kad saznam dodacu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://photo.net/photos/luka1905
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Split   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSre 14 Nov - 20:32

Upravo tako
kome trebaju ti spiskovi Question Pa nama zaludjenicima valjda.
Red je da se tema osvezi.
Danas me je zvao gospodin Ranko Milunovic iz Obrenovca.Znao sam pricu o autu ali danas sam razgovarao sa tim gospodinom i saznao detalje.
On je vlasnik bube 1952.Vozi je i danas a zvao me je jer mu trebaju brezoni za blok 30 KS.To je sporedno a bitno je da detalji idu ovako.
Tu bubu on vozi od 1967.1974 je uradio generalnu i do danas je kaze presao 330 000 km.Motor je od 25 KS a glave (3 komada su mu rodjaci bacili ciganima).Sad je prinudjen da nesto budzi oko glava.Split sekciju je isekao i do skora se vukla kaze po dvoristu.Njegova majka je dala ciganima a ovaj joj onda pokusao objasniti da buba sa dva prozora vredi kao nov bilo koji auto.Covek je u prici bio OK ali sa ovakvom zabludom i njegovih 67 godina nece nikud.Spremio je novije blatobrane ali mu trebaju novi ficini farovi da ih uglavi.Kako sam shvatio ima i originalne split prednje blatobrane ali su mu tu jako slabi farovi.Vinkere kaze da je izvadio i onda je kalaisao otvore za njih.Prednji trap i deo sasije koja ga prihvata je zamenio mladjim pa sad vozi sa kuglama.Kaze da je zeljan druzenja na skupovima a isto je siguran da ce ta buba biti njegov jedini auto u zivotu.Od prijatelja sam ranije saznao da ima ceo sistem mehanickih kocnica skinut i sve prebaceno na hidrauliku.
Covek je OK samo me zivo zanima kako mu pomoci i objasniti da buba koju ima je ozbiljno bolesna.Treba joj nega i paznja a on to nemoze da joj pruzi.
Eto znaci jedna vise. Very Happy Ne pitah jel cviter ili split
Druga novost je da sam od juce postao jedini vlasnik dva splita na Balkanu.
Dosada je drugi covek na Balkanu u toj disciplini bio Zikale Very Happy
Pogadjate neko je od njega kupio split 49 alien alien alien Dobili smo kolegu
Sveze novosti a taj ce se kupac sam javiti ovde Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
becavw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
becavw


Broj poruka : 585
Godina : 47
Lokacija : Lugano
Datum upisa : 03.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSre 14 Nov - 23:21

Vec je 11:20 a kolege nam jos nema????Suspect Suspect Suspect
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Kolega   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeSre 14 Nov - 23:33

Koliko znam dogovorili su jedino ako ne ceka da preslepa bubu pa da onda obnaroduje kupovinu.U svakom slucaju imamo novog split kolegu cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeČet 15 Nov - 7:52

Jel ovde rec o ovoj Bubi:

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Resizeofdscf0295rb4
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeČet 15 Nov - 8:49

da,da,da,da alien
Nazad na vrh Ići dole
Ivan V
dr. VW
dr. VW
Ivan V


Broj poruka : 946
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.08.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimePet 16 Nov - 14:01

Embarassed Embarassed Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
http://photo.net/photos/luka1905
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimePet 16 Nov - 15:13

Ivan V ::
Embarassed Embarassed Rolling Eyes
Jel da brisemo ziku sa spiska Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Ivan V
dr. VW
dr. VW
Ivan V


Broj poruka : 946
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.08.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimePet 16 Nov - 15:18

nebkv ::
Ivan V ::
Embarassed Embarassed Rolling Eyes
Jel da brisemo ziku sa spiska Twisted Evil

pa da .... scratch da se ne predomisli zbog spiska Laughing salim se (valjda nece) Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://photo.net/photos/luka1905
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeČet 29 Nov - 18:08

Jos jedan spasen split.Fotografija akcije spasavanja iz proslog ponedeljka.Ponosni vlasnik osigurava svoj drugi split u kolekciji Very Happy .Inace split ima uredne papire,zivog vlasnika.Na skoljci od krupnijih zahvata trenutno nedostaje jedino split sekcija da se nabavi da bi bio vracen u predjasnje stanje.Menjana je i instrument tabla,ali je ona obezbedjena kod Tome.Split je nedavno pronadjen u Kragujevcu,mada su neke indicije o njegovom postojanju stare vise godina.Pozdrav Beci,i puno srece u restauraciji cheers
Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Split
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Balkan   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeČet 29 Nov - 23:36

Ponovo nas je dvojica na Balkanu koji imamo po dva splita alien alien alien alien alien alien
Nazad na vrh Ići dole
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimePet 30 Nov - 0:03

s kako je ovo split Question

meni ovo izgleda ko da ima zadnji prozor ko moja buba a ne ko oval , ili mi je los ugao gledanja scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimePet 30 Nov - 7:22

to vlajko: netko je u jednom razdoblju njena života isjekao zadnju sekciju prozora i proširio njen pogled unazad Evil or Very Mad
a i sa tablom su se igrali kako čujem
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimePet 30 Nov - 10:38

Ni mi nismo iz prve rekli "pa to je split" kada smo prvi put isli da je pogledamo(Toma,Beca i ja) Smile .Dok smo joj prilazili komentarisali smo kako nas je covek pogresno uputio scratch ,da je ovo mladja buba Crying or Very sad .Do sada smo imali iskustva oko isecanja zadnje sekcije i ugradjivanja one posle 57,tako da sam ja odmah pogledao instrument tablu,ali je i ona bila posle 57.Okrecem se ka Tomi i komentarisem kako je ovo nesto oko 60te,ali ajde da pogledamo tacnu godinu.Onako razgledajuci sva trojica za oko mi zapada stubic gde brave vrata,bio je do 55.Beca i Toma vec zapazaju da je u pitanju split sasija,i onako u istom trenutku kapiramo sta je to u kompletu.Split sa zamenjenom zadnjom sekcijom i instrument tablom.Uostalom vidi se i po maloj sofersajbni Wink
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimePet 30 Nov - 10:42

Tomas Volk ::
Ponovo nas je dvojica na Balkanu koji imamo po dva splita alien alien alien alien alien alien
Da,Zile je ispao iz kombinacije,a nekako u slicno vreme na scenu stupa Beca Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimePet 30 Nov - 14:47

bogami dobro su ga izmesarili...jadan auto No
Nazad na vrh Ići dole
becavw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
becavw


Broj poruka : 585
Godina : 47
Lokacija : Lugano
Datum upisa : 03.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeUto 4 Dec - 7:14

Auto jeste osakacen ali najbolja stvar u svemu tome moram da priznam je da su papiri cisti, sasija i skoljka se podudaraju a motora nema, nazalost. Nisam ni ocekivao da ga bude. Da cudo bude vece, vlasnik je ziv i voljan da nam prenese auto. lol!

Auto je posle vise od 50 godina opet u suvom u garazi i ceka nabavku delova i restauraciju. Inace auto je standard 1952.

Bice uskoro jos neka slikica

Da se zahvalim kao i uvek mojim drugarima za necebicnu pomoc, Tomi i Nesi. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: 50 EUR   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeUto 4 Dec - 8:52

Sto bi reko nas drugar Zile
CHE DASH PEDES EVRA
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeUto 4 Dec - 9:51

Tomas Volk ::
Sto bi reko nas drugar Zile
CHE DASH PEDES EVRA
Svakom po toliko Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeUto 4 Dec - 11:17

Da fotografijom predstavimo i pojedine bube sa liste Very Happy
Jedan od retkih modela vw bube pre 57 je ovaj kabrio iz 1954.Vlasnik je nas prijatelj Kemal iz Futoga koji vec godinama skuplja delove za ovaj auto,i kako kaze ima oko 80% potrebnog
Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Kemalkabrio
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeUto 4 Dec - 11:35

Kemal ima jos jedan auto,ovaj put iz 1953.Zanimljivo je da nosi prvu boju L19 Atlantic green,isto kao i moj oval iz 53,brkin iz jezevice(sada je beo)i mislim jos jedan najmanje.Neobicno zbog toga sto je ta boja koriscena u kratkom periodu mart-decembar 1953,ali imam utisak da je pretezno ona koriscena na bubama iz tog perioda u odnosu na ostale iz palete za mart-decembar 1953
Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Kemal53
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeUto 4 Dec - 11:39

Oval 1956 Dragana iz Race
Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Ovaldragan
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitimeUto 4 Dec - 11:43

toxic ::
affraid

ovo je nekakva sala ili ?
Da ubacimo jos neku za "neverne tome" Very Happy Question
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji   Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji
Nazad na vrh 
Strana 2 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» split i oval na holandskom trzistu!
» Split i oval nije split i oval
» split 52 export
» Zwitter
» Split i oval

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: Do 1957-
Skoči na: